Meble.com.pl - komfort na miarę

Meble z wulkanicznej lawy marki Formafantasma. Fot. Formafantasma

Studio Formafantasma. Meble z wulkanicznej lawy

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 29 wrz 2014 11:56 (aktualizacja: 29 wrz 2014 12:49)

Projektanci sięgają po materiały, które z meblami pozornie mają niewiele wspólnego. Meble z lawy wulkanicznej to znakomity przykład nowoczesnego designu. Po ten dość niezwykły materiał sięgnęło studio Formafantasma, prowadzone przez Włochów Andrea Trimarchi i Simone Farresin.

Projektanci sięgnęli po nie do końca zbadane materiały z ziemskiej głębiny udowadniając, że meble można wykonywać dosłownie ze wszystkiego. Po meblach z palet, z betonu, z gazet, z kartonu, pięć swoje pięć minut świętują meble wykonane z "włókien" pozyskanych z lawy wulkanicznej. 

Zlokalizowane w Norwegii studio projektowe "Formafantasma" słynie z projektów dość nietypowych. W portfolio studio pojawiły się już meble z naturalnych włókien roślinnych, z kamienia, z węgla. Tym razem projektanci sięgneli nieco głębiej..., aż do wnętrza wulkanu Etna.

Meble dostępne w ramach linii „Di Natura Fossilium” wykonano ze ryolitu, będącego rodzajem skały bogatej w krzemionkę.  Mają one nie tylko niezwykłą barwę - są unikatowe, sta­bilne i odporne na wszel­kie warunki atmos­fe­ryczne, jed­no­cze­śnie zachwycają ręcz­nie for­mo­waną kon­struk­cją. Idealnie sprawdzają się na zewnątrz, w ogrodzie czy na tarasie, natomiast we wnętrzach wprowadzą nieco mroczny, gotycki klimat.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA