Meble.com.pl - komfort na miarę

Półka ze szkła ornamentowego Saint Gobain Glass „Master-Shine”.

Szklana strona wnętrza

  • Autor: bm
  • 21 lut 2014 07:06 (aktualizacja: 27 gru 2013 10:30)

Nowe technologie obróbki szkła czynią je materiałem szeroko wykorzystywanym w aranżacji wnętrz. Jego elegancja, lekkość i – wbrew pozorom – trwałość sprawiają, że dodaje uroku nie tylko salonowi, ale również kuchni, łazience czy garderobie.

Warto zwrócić szczególną uwagę na kilka nietypowych rodzajów szkła. Należy do nich z pewnością szkło ornamentowe – ten rodzaj szkła powinien zainteresować tych, którzy szukają wyrafinowanej dekoracji. Wzór tłoczony na szkle zmienia zwykłą, przezroczystą taflę w arcydzieło sztuki użytkowej. Szkło ornamentowe może zostać wykorzystane we wnętrzu na różne sposoby, w zależności od potrzeb i inwencji klienta. Najczęstsze użycia to: wypełnienie frontów mebli kuchennych oraz mebli w pokojach dziennych, ścianki działowe, a także drzwi. Szkła ornamentowe firmy Saint-Gobain Glass powstają w procesie walcowania płynnej masy szklanej pomiędzy dwoma cylindrami, z których jeden pokryty jest wzorem. Precyzyjna operacja uwypukla delikatny rysunek ornamentu i sprawia, że jest on estetycznie perfekcyjny.

Innym rodzajem jest szkło lakierowane - estetyczna awangarda wśród materiałów wykończeniowych. Wpływają na to głównie oryginalna estetyka oraz szerokie spektrum zastosowania we wnętrzu. Dla przykładu - szkło SGG Planilaque Evolution firmy Saint-Gobain Glass, jako jedno z nielicznych na rynku, może być stosowane w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności (kuchnie i łazienki). Jest to możliwe dzięki zaawansowanej technologii produkcji, podczas której lakier utrwalony zostaje przez wysoką temperaturę. Dzięki temu kolor jest trwały, a lakier odporny na zadrapania. Atutem szkła lakierowanego jest również atrakcyjna kolorystyka – produkowane jest w gamie 6 modnych kolorów, a jego połysk jest bardziej intensywny niż połysk szkła pokrywanego emalią. Szkło lakierowane znajdzie swoje miejsce praktycznie we wszystkich pomieszczeniach domu. W łazience i kuchni sprawdzi się jako okładzina ścian w strefach mokrych, blat pod umywalkę, front szaf meblowych czy ściana działowa, zaś przedpokój czy sypialnię z pewnością ozdobi garderoba z frontem wykonanym ze szkła lakierowanego.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA