Meble.com.pl - komfort na miarę

Stół "Maciek" nawiązuje do wzornictwa z lat 60-tych i 70-tych. Został wykonany z laminowanej sklejki brzozowej. Fot. Tabanda

Tabanda - mocno twórcze trio

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 26 wrz 2014 14:45 (aktualizacja: 30 wrz 2014 08:30)

Mówią o sobie - jedno ciało z trzema głowami. Każdy z nich z wykształcenia jest architektem i ma głowę pełną kreatywnych pomysłów. Dzięki temu są doskonale zsynchronizowani i tworzą doskonałe projekty.

"Trio" tworzą Małgorzata (Megi) Malinowska, Filip Ludka oraz Tomek Kempa. Ich projekty wielokrotnie były nagradzane, między innymi podczas Łódź Design Festival nagrodą "Must Have" za dobrze zaprojektowany produkt. Oprócz projektowania z naturalnych materiałów wyróżnia ich to, że tworzą je przy pomocy numerycznej frezarki CNC, a następnie własnoręcznie wykańczają. Pracują głównie na sklejce, którą uważają za najbardziej niedoceniany materiał do produkcji mebli i nie tylko ich. 

Projekty grupy Tabanda zawierają w sobie elementy trójwymiarowości, minimalizmu, pozostając przy tym praktyczne. Są przede wszystkim przyjazne ludziom i mają im służyć. Każdy projekt, z którego będzie korzystał człowiek jest dla projektantów z grupy Tabanda wyzwaniem. Nie bez powodu zajęli się projektowaniem mebli, form przemysłowych oraz różnego rodzaju instalacji. Pilnie obserwują rzeczywistość i przenoszą ją w przestrzenie publiczne, dzięki czemu każdy człowiek ma szansę obcować ze sztuką użytkową i designem jednocześnie. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA