Meble.com.pl - komfort na miarę

Browar Mieszczański to bardzo stylowe miejsce, doskonałe do organizacji targów związanych z designem i wzornictwem. Fot. Kontury

Targi Kontury w Browarze Mieszczańskim

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 02 wrz 2014 09:49 (aktualizacja: 27 wrz 2014 18:15)

25 października we wrocławskim Browarze Mieszczańskim kilkudziesięciu wystawców weźmie udział w premierowych targach sztuki użytkowej - kontury.

Targi kontury są odpowiedzią na widoczny wzrost zainteresowania sztuką użytkową i zapotrzebowaniem na przedmioty stylowe, oryginalne, a jednocześnie funkcjonalne. Zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z twórczością młodych polskich projektantów, którą dopełni klimatyczne otoczenie Browaru Mieszczańskiego – miejsca od lat kojarzonego we Wrocławiu z ciekawymi inicjatywami artystycznymi.  Na naszych targach będziemy gościć m.in. producentów mebli ekologicznych, tworzonych zgodnie z zasadami slow design, polegającymi na wykonywaniu wszystkich prac ręcznie i z wykorzystaniem tradycyjnych narzędzi – opowiada Jakub Kurowski, odpowiedzialny za organizację targów kontury. Wydarzenie zapowiada się ciekawie i przyciągnęło również uwagę uznanych wrocławskich organizacji zajmujących się designem oraz edukacją poprzez sztukę. Partnerami konturów. zostały Galeria BWA i Krzywy Komin.        

Nie tylko przedmioty 

Kontury można uznać za kompleksowy projekt, ponieważ podczas jego trwania będzie można nie tylko zwiedzać i kupować wystawiane produkty, ale też wchodzić w otwarty dialog z projektantami na temat współczesnej sztuki użytkowej. Oferta targów obejmuje również możliwość zasięgnięcia opinii ekspertów od wystroju i aranżacji wnętrz, a wizytujący będą mieli okazję przyjrzeć się różnym aspektom polskiego designu, od florystyki (Kwiatownia) i oświetlenia (Color Cable Lamps) po ofertę twórców przedmiotów użytkowych (Renament). Sukcesywnie rośnie lista wystawców z całej Polski, szykuje się więc prawdziwa gratka dla miłośników sztuki użytkowej. 

Targi odbędą się 25 października we Wrocławiu, w Browarze Mieszczańskim przy ulicy Hubskiej 44-48 w godzinach 11.00 - 19.00. Wstęp jest płatny i wynosi 5 zł. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA