Tomek Rygalik. Fot. Archiwum

Tomek Rygalik. Fot. Archiwum

  • Autor: mg
  • 03 sie 2017 14:09 (aktualizacja: 04 sie 2017 12:41)

Tomek Rygalik. Zobacz najlepsze krzesła i fotele znanego projektanta

Tomek Rygalik to jedno z "najgorętszych" nazwisk w polskim środowisku projektowym. Znaczną część jego portfolio stanowią fotele i krzesła. Wiele z nich otrzymało nagrody w prestiżowych konkursach wzorniczych. Prezentujemy najciekawsze projekty autorstwa Rygalika, zarówno nowości, jak i nieco starsze serie.

Zobacz 25 najciekawszych projektów Piotra Kuchcińskiego!

Paged, Noti, Iker, Comforty... to polskie marki meblarskie, dla których najczęściej Tomek Rygalik projektował fotele i krzesła. Warto przy tym wspomnieć, że jego kariera tak naprawdę rozpoczęła się również od projektu fotela - w 2006 roku zaprojektował bowiem fotel "Raw" dla słynnej włoskiej marki Moroso.

W historii wzornictwa przemysłowego krzesło zajmuje ważne miejsce. Stworzenie udanego projektu tego z pozoru nieskomplikowanego i powszechnego mebla jest ogromnym wyzwaniem. Od wieków mierzą się z nim najlepsi projektanci, wierząc, że spośród wszystkich innych obiektów to właśnie krzesło stanowi swego rodzaju manifest wartości swoich czasów, staje się symbolem epoki i ponadczasową ikoną - powiedział Tomek Rygalik.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce