Meble.com.pl - komfort na miarę

Możliwość wirtualnego wstawienia mebla do urządzanego wnętrza znacznie ułatwia jego wybór i jednocześnie właściwy zakup. Fot. InFactPR

Umebluj mieszkanie za pomocą iPada

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 16 paź 2014 07:35

Podoba ci się nowy fotel, ale nie masz pewności, czy będzie pasował do twojego mieszkania. Zastanawiasz się, na jak dużą kanapę możesz sobie pozwolić i czy przed nią zmieściłby się jeszcze stolik? Z tego typu trudnościami spotyka się chyba każdy, kto urządza swoje wnętrze. Z pomocą spieszą nowe technologie.

Nowe technologie na co dzień pomagają nam w kontaktach ze znajomymi, w zdobywaniu informacji, a także w dostarczaniu rozrywki. Jednak to nie wszystko. Dzięki specjalnym aplikacjom nasze urządzenia mobilne zmieniają się w nowoczesne i funkcjonalne narzędzia, które pomagają w wielu dziedzinach życia. Okazuje się, że mogą również pomóc urządzać wnętrza.

Technologia Augmented Reality, czyli Rzeczywistości Rozszerzonej, polega na nakładaniu w czasie rzeczywistym grafik 3D na obraz z kamery. Dzięki aplikacjom (np. Intiaro) posiadającym możliwość w wirtualny sposób “wstawić” do wnętrza meble w ich rzeczywistych rozmiarach, znacznie łatwiej jest nam się zdecydować na zakup mebla. Okazuje się bowiem, że według danych Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli proces zakupowy mebli może trwać nawet 6 miesięcy. Jednym z powodów tego stanu rzeczy jest brak możliwości obejrzenia wybranego przez siebie mebla we własnym domu lub biurze.

Technologia Rzeczywistości Rozszerzonej rozwija się bardzo dynamicznie. Aplikacje korzystające z niej zaprezentowały już takie firmy jak Dulux, który pozwala sprawdzić, jak wyglądałby nasz pokój we wskazanych przez nas kolorach, czy IKEA w najnowszej, elektronicznej odsłonie swojego katalogu. Od niedawna możemy również obejrzeć część kolekcji mebli VOX w trójwymiarze, dzięki aplikacji korzystającej z Rzeczywistości Rozszerzonej. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA