Meble.com.pl - komfort na miarę

Dla użytkowników smartfonów oraz designerów i architektów aplikacja ma być całkowicie darmowa. Fot. Agitive

Urządź mieszkanie z telefonem, bez wychodzenia z domu!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 27 sty 2015 10:05 (aktualizacja: 28 sty 2015 08:27)

Nie trzeba miarki, robienia zdjęć ani wizyty w sklepie. Dzięki najnowszym technologiom bez trudu urządzisz mieszkanie przy pomocy... telefonu czy tapleta.

Każdy, kto choć raz urządzał mieszkanie wie, że jest to proces żmudny i długotrwały. Niekończące się wycieczki do sklepów z miarką, fotografowanie kanap czy stołów, żeby zobaczyć, który mebel i jaki kolor będzie najlepiej pasował do mieszkania - to męczące.

Firma Agitive postanowiła to zadanie nieco uprościć i stworzyła aplikacja "Intiaro", która korzysta z tzw. technologii Augmented Reality, czyli Rzeczywistości Rozszerzonej. Polega ona na nakładaniu w czasie rzeczywistym grafik 3D na obraz z kamery. Siedząc wygodnie w domu można z katalogu mebli dostępnych w aplikacji wybrać te, które chciałoby się potencjalnie mieć w domu, tabletem lub smartfonem zeskanować swój pokój dzięki specjalnemu znacznikowi i wstawić do niego wybraną sofę czy krzesła. Meble można obejrzeć w 3D, dowolnie przesuwać i ustawiać. A przede wszystkim sprawdzić czy styl, kolor, wymiary łóżka albo stołu pasują do pomieszczenia. Aplikacja „ocenia” przestrzeń z dokładnością co do pół centymetra. Na koniec, wizualizację wnętrza można wysłać do znajomych z prośbą o ocenę i radę. Intiaro jest sprzężone z mediami społecznościowymi. Aplikacja ma w znaczący sposób uprościć i usprawnić proces zakupu mebli i dodatków - mówi Michał Stachowski, prezes firmy Agitive.

Dla użytkowników smartfonów oraz designerów i architektów aplikacja ma być całkowicie darmowa. Już teraz korzysta z niej ok. 10 tys. użytkowników. W katalogu jest ponad 1000 mebli, 50 firm. Wśród nich można wymienić marki takie jak: Cersanit, Opoczno, Balma czy Noti. Docelowo katalog ma zawierać tysiące mebli od dużych, światowych producentów, znanych designerów, ale też młodych projektantów.

Aplikację można pobrać z App Store i Google Play.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA