Meble.com.pl - komfort na miarę

Krzesełka o motywach roślinnych Fot. © Vitra

Usiąść inaczej - oryginalne krzesła i fotele

  • Autor: Piotr Sawczuk
  • 17 marz 2014 14:07 (aktualizacja: 19 marz 2014 06:08)

Na tych meblach naprawdę można posiedzieć – wygodnie, a na pewno oryginalnie i nietypowo. Wszystkie skupione są pod jedną światową marką, a zaprojektowane przez przeróżnych, sławnych projektantów. Usiądźmy więc.

Jak stworzyć użyteczny produkt, by przez lata był klasykiem wzornictwa? Wie to doskonale Firma Vitra, produkująca meble od lat, która pod swoją nazwą i skrzydłami skupia najlepszych, światowej sławy projektantów. Przez lata, Vitra gromadziła rosnącą kolekcję krzeseł i innych mebli.

Design nie musi iść w parze z niewygodą, chociaż często do różnego rodzaju krzeseł, pufów, siedzisk niestandardowych przylega łatka niekomfortowych. No bo przecież krzesło nie może tak wyglądać...da się usłyszeć takie opinie. Sceptyczne podejście często jednak wywołane jest niewiedzą i uprzedzeniem do tego, co nowe i inne.

Twórcy mebli starają się pogodzić ergonomię oraz estetykę, tak by zadowolić ciało i zmysły. Jeżeli mebel wygląda po prostu dziwnie, należy poświęcić chwilę, by na własnej skórze sprawdzić jego wygodę. Projektanci, chcąc być zauważeni, starają się tworzyć meble o niezwykłych kształtach, wykorzystywać niestandardowe materiały. Wielu się to udaje, a klient w swoim domu, może mieć coś, co z pewnością przykuje uwagę i zaskoczy. 

Będąc w salonie meblowym, wybierając meble w sklepie internetowym, warto przełamać się i przynajmniej zerknąć, bądź podpytać sprzedawcę o te siedziska, które wyglądają nietypowo. Być może to właśnie one staną się najbardziej lubianymi, najwygodniejszymi i najpiękniejszymi siedziskami w domu...

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA