Meble.com.pl - komfort na miarę

Luksusowa sofa w skórze naturalnej Extrasoft marki Noti Fot. Noti

Usiąść po włosku – wygoda i szyk stylowych mebli

  • Autor: Piotr Sawczuk
  • 14 kwi 2014 11:26 (aktualizacja: 15 kwi 2014 10:23)

Meble włoskie (lub tylko utrzymane w włoskim stylu) – to meble, które budzą duże zainteresowanie wśród klientów. Ich doskonałość i wyjątkowe wzornictwo są głównym powodem popytu. Okazałość włoskich mebli przejawia się w komforcie i uroku ich używania.

Wśród bogactwa sof, foteli, szezlongów, krzeseł, które proponowane są klientowi na rynku meblowym, opcją, na którą warto zwrócić uwagę, są siedziska w stylu włoskim.

Lata trzydzieste XX wieku zapoczątkowały jedną z najbardziej charakterystycznych cech włoskiego stylu, rozpoznawaną na całym świecie – oryginalność. Przyglądając się aranżacjom, od razu jesteśmy w stanie wyłowić elementy powiązane włoskim mianownikiem – mówi Martyna Maczura z Italia Style.

Z włoskim rodowodem

Włoscy producenci mebli w pracy nad sofami czy fotelami wykorzystują najlepsze tkaniny obiciowe. To dlatego skórzane sofy rodem z Włoch są niezwykle kosztowne. Jednak wiele osób decyduje się na ich zakup, właśnie dlatego że skóra, którą mebel jest obity, jest gwarancją najwyższej jakości.

Na uwagę zasługują także fotele oraz krzesła stylizowane. Wykonane są również często z najlepszych materiałów. Ich charakterystyczne kształty i zaakcentowane motywy, takie jak wygięte nóżki, okrągłe siedziska, rzeźbione elementy, nadają charakter wnętrzu. Odchodząc od strony klasycznej, meble włoskie to również meble nowoczesne, które swym nawiązaniem i detalami odnajdują się świetnie we wnętrzach współczesnych.

Z Włoch na cały świat 

Włoscy projektanci dyktują światowe trendy. Fotele, krzesła czy sofy nawet polskich projektantów, posiadają w sobie często elementy nawiązujące do designu z południa Europy. Włoskie siedziska mają swoją niepowtarzalną atrakcyjność. Postrzegane w pewnym sensie nadal jako synonim luksusu, coraz częściej, ze względu na obecną dostępność oraz rozpiętość cenową, a także rosnące wymagania klienta, włoskie siedziska goszczą w wielu domach.

Zakup mebli włoskich do domu czy mieszkania jest bardzo dobrym wyborem. Meble produkowane we Włoszech są dokładnie sprawdzane, niejednokrotnie wprowadzenie na rynek danego modelu zajmuje cały rok. Dzięki temu włoscy producenci mogą uniknąć testowania produktów na klientach, jak czasem zdarzało się ich konkurencji – podkreśla Martyna Maczura.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA