Meble.com.pl - komfort na miarę

Wystawa "W rzeczy samej". Fot. archiwum

W rzeczy samej

  • Autor:
  • 27 gru 2013 18:01

Od 30 stycznia do 10 marca 2009 r. w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie odbywa się wystawa „W rzeczy samej”, prezentująca projekty PG13 – eksperymentalnej pracowni Tomka Rygalika.

Zwiedzający mają okazję obejrzeć projekty powstałe w wyniku wspólnej pracy Tomka Rygalika i studentów Wydziału Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, działających pod nazwą PG13. W Cieszynie zaprezentowano ponad 30 projektów, których wspólnym mianownikiem jest refleksja nad obecną kondycją kultury materialnej, formułowana w obliczu zachodzących obecnie zjawisk ekonomicznych oraz kryzysu funkcjonowania systemu wymiany, obserwowanego dziś na świecie.

Od początku istnienia PG13 działa bardzo dynamicznie jako eksperymentalny kurs alternatywnego myślenia na temat projektowania. Mam nadzieję, że studenci, którzy zostali przyjęci do mojej pracowni, nastawieni są na bardzo ciężką pracę – podkreśla Tomek Rygalik. – Jest duża różnica między tym, jak się pracuje tutaj, a jak się pracuje za granicą. Chodzi o intensywność, a mówię o zagadnieniach projektowych. Tu się robi 1-2 projekty w czasie semestru, a w Royal College of Art robi się ich nawet kilkanaście. Chcę zintensyfikować pracę studentów, bo kiedy nie ma czasu na myślenie, wtedy rodzą się fajne nowe rzeczy. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA