Meble.com.pl - komfort na miarę

OSSA Katowice - już wkrótce. Fot. Archiwum

Warsztaty architektoniczne dla studentów w Katowicach - już wkrótce

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 15 paź 2014 15:30 (aktualizacja: 20 paź 2014 08:03)

W dniach 19-26 października w Katowicach odbędą się największe ogólnopolskie warsztaty architektoniczne dla studentów - OSSA. To już 18. edycja tej imprezy.

OSSA gromadzi najbardziej kreatywnych i uzdolnionych pasjonatów architektury. Impreza organizowana jest dla studentów i przez studentów wspomaganych przez renomowane instytucje i partnerów. Organizatorami są studenci Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, katowicki oddział SARP oraz Miasto Katowice. Partnerem i sponsorem wydarzenia w tym roku jest firma Rehau. 

Tegoroczna edycja zapowiada się niezwykle ciekawie. Świadczą o tym prace kwalifikacyjne tzw. wstępniaki. Otrzymaliśmy prawie 400 prac od studentów architektury z całej Polski. Zdecydowana większość była na bardzo wysokim poziomie. Po ostatecznym wyborze mamy grupę 100 niezwykle kreatywnych osób, które przez tydzień będą wspólnymi siłami pracować nad rozwojem przestrzeni miasta. – mówi Wojciech Fudala, organizator, student Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej.

Tematem warsztatów jest Akupunktura, która odwołuje się do koncepcji architektury miasta stworzonej przez fińskiego architekta Marco Casagrande, który 19 października wygłosi wykład otwierający. Organizatorzy opracowując plan warsztatów zwrócili uwagę na specyfikę Katowic.
Nasze zainteresowanie wzbudziły licznie występujące w przestrzeni miasta pustostany. Doszliśmy do wniosku, że w wielu z nich można przeprowadzić interwencje w oparciu o innowacyjną ideę akupunktury miasta. Polega ona na przywracaniu do życia całej okolicy poprzez wprowadzanie zmian w pojedynczych jej punktach – dodaje Wojciech Fudala.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA