Meble.com.pl - komfort na miarę

Więcej żon niż sof - trendy we wzornictwie mebli miękkich

  • Autor:
  • 27 gru 2013 18:02

Ten żart Marcela Wandersa dotyczący naszego stosunku do mebli i związków małżeńskich, daje pewne pojęcie o najnowszych propozycjach sof: tak doskonałych, że aż czasem nudnych.

Gdy mamy do czynienia z takim meblowym ideałem trudno dziwić się, że częściej zmieniamy życiowe partnerki niż meble w salonie. Zaprzeczeniem tej sytuacji ma być nowy projekt twórców marki Moooi – „Moooi Boutique”, którego utworzenie zapowiedziano przy okazji targów meblowych w Mediolanie. Koncepcja tej kolekcji sof oraz specjalnie zaprojektowanych do nich tkanin i dodatków ma ułatwić nabywanie sof i pozwolić na ich „wymianę” w szybki i bezproblemowy sposób. „Morderstwo na modułowej sofie” to – zdaniem Caspera Vissersa i Marcela Wandersa – koniec kupowania „w ciemno” mebli, które w finalnym efekcie i tak okazują się „grubymi, szarymi poduchami”. „Moooi Boutique”, które ma ruszyć jako sieć punktów sprzedaży w styczniu przyszłego roku, chce oferować „sofy-bazy” i bardzo zróżnicowane wersje pokrowców – każdy klient będzie mógł na miejscu wybrać z liczącej kilkanaście modeli kolekcji swój ulubiony, wypróbować, jak będzie wyglądał na sofie, w jaki sposób go założyć, i jaki jest w dotyku.

„Moooi Boutique” neguje dotychczasowy sposób sprzedawania mebli wypoczynkowych, w których klient teoretycznie miał do wyboru setki, a nawet tysiące opcji wariantów tapicerki, a praktycznie nie mógł się przekonać o słuszności swojego wyboru. Kupowanie sof ma więc stać się prostsze, łatwiejsze i... bardziej zabawne – również dlatego, że pozbędziemy się skrupułów związanych z wyborem tapicerki i nie będziemy się obawiać żywych kolorów czy wyrazistych wzorów. Koncepcja „Moooi Boutique” w zaskakujący sposób łączy praktyczne aspekty zakupu mebli z ekstrawaganckim charakterem propozycji tej marki. Pokrowce „Jester”, „Diary”, „Snow-white”, „April Dream” czy „Indigo Garden” są naprawdę godne swoich poetyckich nazw. Czy ten pomysł spodoba się klientom? Zobaczymy – póki co z pewnością wygląda na jedną z ciekawszych „wypoczynkowych” nowości w tym roku.

W stylu dowolnym

Do bardzo ciekawych wzorniczo i funkcjonalnie mebli należy sofa „Downtown” (proj. Pascal Morgue, prod. Ligne Roset). Pokazana po raz pierwszy w styczniu na targach meblowych w Kolonii zdążyła już zdobyć dwie prestiżowe nagrody wzornicze: „Red Dot Design Award” w kategorii „Best of the best 2006” i „Interior Innovation Award Cologne 2006” w kategorii „Best Item”.

Ta nietypowa, asymetryczna sofa z rozkładanym oparciem i podnoszonym podgłówkiem zwraca uwagę wizualną lekkością. Duża sofa rozkłada się do wymiarów łóżka (135x225 cm). Obok niej mamy do dyspozycji małą sofę, siedzisko i szezlong. Nietypową formę ma sofa „Smock” (proj. Patricia Urquiola, prod. Moroso) – kolejny mebel z „hamakowatej” rodziny stworzonej pierwotnie na potrzeby ubiegłorocznej ekspozycji „Ideal House” w Kolonii. Podobnie jak w wypadku fotela o tej samej nazwie, głównym elementem jest tu tapicerka udrapowana w wyszukany sposób wokół okrągłych metalowych podłokietników – jako żywo przypomina to konstrukcję letnich damskich torebek z bambusowymi rączkami.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA