Meble.com.pl - komfort na miarę

Stołek wykonany z drewna dębowego. Unikatowy charakter drewna kontrastuje z technicznym, laserowo wycinanym elementem metalowym. Fot. Witamina D

Witamina D. Zobacz meble inspirowane naturą

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 16 wrz 2014 07:30

Inspiruje ich wszystko co się dzieje wokół. Czasem może to być zwyczajny przedmiot, innym razem sytuacja. Energię do działania dostarcza im natura, a precyzyjniej rzecz ujmując: chwile spędzane w jej otoczeniu. Takie też są projekty Witaminy D – surowe, wyraziste i autentyczne.

Naturalny materiał pochodzący z lokalnych źródeł, ręczne wytwórstwo, prostota formy i poszanowanie dla środowiska naturalnego – to czynniki, które charakteryzują ich meble. Nazywają to „slow design”, czyli projektowanie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym i czerpanie z niego inspiracji. Oznacza to poszukiwanie zupełnie nowych, często zaskakujących rozwiązań projektowych, w których natura staje się inspiracją i zasadą. Design pełni nie tylko funkcję wizualną, dekoratywną, ale ma też głębsze znaczenie. Ważna jest jego kulturowa i społeczna odpowiedzialność oraz potrzeba dbania o środowisko naturalne.

Ich wzory prezentowane były na wielu wystawach, m.in. na organizowanej przez Centrum Designu Gdynia w Mediolanie (Tortona Design Week ) wystawie "Smak Przedmiotu", na „Polished Up. Design from Poland” w Kolonii ( IMM Cologne ), „Polish Proven Design” w Ostródzie i Olsztynie (Warmia Mazury Design Festiwal) oraz „Kto to zrobił” - W-wa Design Festiwal

Meble Witamina D wkrótce będzie można zobaczyć też w Pradze na Designblok (6-12.10.14 ) oraz w Eindhoven podczas Dutch Design Week (18-26.10.14).

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA