Meble.com.pl - komfort na miarę

"Vogue" (proj. Allesandro Dubini) na wystawie "Upstream // Design Tales". Fot. Archiwum

Wiwat Łódź Design Festival 2009!

  • Autor: ab
  • 27 gru 2013 18:01

W 2009 r. w Łodzi było więcej niż poprzednio – wystaw, wykładów, konferencji. Bogatszy program wydarzeń przyciągnął uwagę środowiska projektantów i media.

Ta edycja łódzkiego festiwalu wzornictwa to dowód na to, że poznawanie światowych trendów, prezentacje designu i spotkania środowisk projektowych mają głęboki sens i cieszą się dużym zainteresowaniem.

Do głównych inicjatyw „Łódź Design Festival 2009” należały z pewnością 3 wystawy kuratorskie. Pierwsza z nich to „Upstream//Designs Tales”. Jej kuratorem była Agnieszka Jacobson-Cielecka. Prezentowała przedmioty narracyjne odwołujące się do marzeń i baśniowych skojarzeń. Druga wystawa to „Non object Ive” (kurator – Marek Cecuła), pokazywała kierunki rozwoju ceramiki artystycznej i użytkowej. „Surtido” to trzeci projekt, którego kuratorem był Tomek Rygalik. Na tej wystawie można było obejrzeć prace młodych hiszpańskich projektantów, tworzących pod opieką Luisa Eslavy.

Spośród pozostałych wydarzeń na pewno warto wymienić przestrzenie „Kinnarps Eko.Ergo.Design”, „My Home by Magis & Atak Design”, „DuPont Corian – Kreatywne wyzwania XXI wieku” i „Mój Świat jest eko”, gdzie zostały zaprezentowane oryginalne, przemyślane aranżacje meblowe.

„Łódź Design Festival 2009”

Edycja: trzecia

Termin: główny weekend – 15-18 października 2009 r., wystawy – do 31 października 2009 r.

Główny organizator: Łódź Art Center

Nagrody: II edycja konkursu „Make me!” – Paulina Lis za projekt „(Wy)Mydelniczka”; Rado YoungDesign Award – Jakub Sobiepanek za projekt „Koronkowy Stolik”; tygodniowe letnie warsztaty w Domaine de Boisbuchet – Anna Łoskiewicz i Zofia Strumiłło-Sukiennik za projekt parawanu „Prism”; nagroda specjalna od targów Frankfurt Messe (przestrzeń wystawiennicza na forum „Talents” podczas „Ambiente”) – Karina Marusińska za projekt „Uhaha” i Jakub Sobiepanek za projekt „Koronkowy stolik”; szkolenie w Centrum Technicznym DuPont w Belgii dla laureatów konkursu „DuPont Corian – Kreatywne wyzwania XXI wieku” – Maja Zalewska i Marek Kostykiewicz za projekt „MOdół” 

Wykłady: podczas głównego weekendu – 26 wykładów z udziałem ok. 1,1 tys. słuchaczy

Zwiedzający: podczas głównego weekendu – ok. 8 tys. osób, w tym 3,5 tys. w dniu otwarcia, 106 akredytowanych dziennikarzy

Program: 41 wystaw, kilkaset eksponatów, współpraca z ok. 350 projektantami

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA