Meble.com.pl - komfort na miarę

Projekt lampy, który zgłoszony został do konkursu Design Open Space. Fot. Wroclove Design/BTW photographers Marek Maziarz & Grzegorz Rajter

Za nami Wroclove Design 2014. Zobacz zdjęcia

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 19 maj 2014 13:41 (aktualizacja: 20 maj 2014 07:35)

Druga edycja Festiwalu Dobrych Projektów Wroclove Design zakończyła się ogromnym sukcesem. Tłumy odwiedzających, inspirujące warsztaty i wykłady oraz nagrody za fascynujące projekty to tylko nieliczne atrakcje tegorocznego spotkania.

Między 14 a 18 maja Wrocław po raz drugi stał się swoistą stolicą designu. Festiwal Wroclove Design pokazał po raz kolejny, że w projektowaniu chodzi o coś więcej niż tylko o estetykę – ważna jest filozofia, która przyświeca powstaniu przedmiotu, myśl, która za nim stoi. Wroclove Design, oferując nową jakość, jest twórczą odpowiedzią na bylejakość masowej, komercyjnej produkcji – pisze w otwartym liście Wioleta Król, Dyrektor II Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów Wroclove Design.  

Festiwalowa różnorodność

Tegoroczna edycja Wroclove Design Festival była podzielona na osiem stref tematycznych: Design dla biznesu, Design Open Space, Kids Design, Design+Rzemiosło, Mobile Design, Design+Technologie, Design bez barier oraz Fresh Design. 

Podczas trwania Wroclove Design Festival można było uczestniczyć w wielu ciekawych wykładach. Dla fascynatów designu biznesowego zorganizowane zostały wykłady np. z monitoringu Internetu w pigułce czy designu w aparatach słuchowych. Także miłośnicy pięknych wnętrz mogli uczestniczyć w wykładach na temat zapachów, jako elementu projektowania wnętrz czy o zasadach feng shui w domu i ogrodzie.

Podczas pierwszego dnia festiwalu wyłoniono także zwycięzcę konkursu Design Open Space. Została nią Gosia Dziembaj / Dizeno Creativo za projekt urn biodegradowalnych – OVO/ MALA.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA