Meble.com.pl - komfort na miarę

Narożnik "Bolero" firmy Porada. Fot. Porada

Zainspiruj się włoskim designem - 10 ciekawych sof

  • Autor: Agnieszka Błachowska
  • 10 lip 2014 08:28 (aktualizacja: 23 lip 2014 08:19)

Meble tapicerowane produkowane we Włoszech, częściej niż inne, są sygnowane nazwiskami znanych projektantów. Oczywiście to nie jedyny ich wyróżnik.

Wyraźnie widać na ich przykładzie rywalizację designu z komfortem. Nie jest to „walka na śmierć i życie” - a raczej próba skutecznego i efektownego uwzględnienia obu tych cech w jednym projekcie.

W ofertach włoskich producentów mebli – takich, jak np. Bonaldo, Porada, B&B Italia czy Cassina, często pokazywane są sofy i narożniki w jasnych kolorach, a przede wszystkim: białe lub szare. Wśród zwracających na siebie uwagę kolorów są też turkusy i czerwienie. Niektóre modele mają widoczne drewniane lub metalowe elementy konstrukcji, które pełnią również funkcję dekoracyjną.

Warto zwrócić uwagę na to, że wiele sof i narożników ma masywne siedziska – dolna cześć mebla jest zwartą bryłą sięgającą podłogi. Natomiast ich plecy i boki są niskie lub wcale ich nie ma.... ich rolę pełnią ewentualnie poduchy (np. narożnik „Bolero” firmy Porada). W innych modelach boki i oparcia kanap bywają regulowane – dostosowywane do potrzeb i wygody użytkowników – oczywiście nigdy kosztem wyglądu mebla.

Inny efektowny pomysł na sofę, to stelaż, na którym montowane są poduchy – i na siedziska, i na oparcia i boki mebla. Idealnym przykładem takiego rozwiązania jest prezentowany przez nas w galerii mebel z kolekcji „Peanut B” firmy Bonaldo.

Osobną grupę mebli stanowią zgrabne, nieduże gabarytowo sofy, które wyróżniają się oryginalnym kształtem – całego mebla, boków lub nóżek. Przykładem takiego modelu może być kanapa „Solo” firmy B&B Italia lub „Cave” firmy Bonaldo.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA