Meble.com.pl - komfort na miarę

„Noc z designem” to stały punkt programu „Designu Udomowionego”, organizowanego przez Galerię Wnętrz Domar. Na zdj. ubiegłoroczna edycja tego wydarzenia. Fot. Domar Wrocław

Zaproszenie na "Śląski Czerwiec Projektowy 2014"

  • Autor: ab
  • 23 maj 2014 13:31 (aktualizacja: 27 maj 2014 08:06)

Już od 1 czerwca br. Śląsk stanie się areną wielu wspólnych inicjatyw takich instytucji, jak Dobroteka, Zamek Cieszyn, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Katowicach, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej, Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu i Galeria Wnętrz Domar we Wrocławiu.

Organizatorzy tego szeroko zakrojonego cyklu wydarzeń podkreślają, że design potrafi zmieniać rzeczywistość. Przekonały ich o tym efekty podejmowanych przez nich działań. Aby wzmocnić oddziaływanie projektów w sferze designu instytucje organizujące „Śląski Czerwiec Projektowy” postanowiły się zjednoczyć.

Już w czerwcu br. nastąpi „eksplozja” inicjatyw z zakresu designu na Śląsku Opolskim, Dolnym Śląsku i Górnym Śląsku. Będą to m.in. „Śląska Rzecz”, „Noc z Designem”, „Dobry Tydzień Projektanta” czy „Wizja Wypoczynku”. Zainicjowane zostaną również nowe wspólne projekty. W programie podczas całego miesiąca czerwca przewidywane są liczne wystawy, prezentacje, warsztaty, konkursy, pokazy filmów, wykłady a nawet plener rzeźbiarski.

Celem „Śląskiego Czerwca Projektowego” jest podnoszenie jakości funkcjonalnej i estetycznej otoczenia człowieka poprzez tworzenie warunków do rozwoju kreatywności projektowej, społecznie użytecznej. Ponadto organizatorzy mają na uwadze rozszerzenie oferty kulturalnej regionu śląskiego, przez przystępną prezentację doświadczeń rzemiosła lokalnego, projektantów, architektów, studentów wydziałów projektowych. Jednym z celów jest też edukowanie społeczności lokalnej w kwestiach estetyki produktu, także poprzez otwieranie uczelni kształcących projektantów na udział publiczny w ich działaniach. Nie bez znaczenia jest przy tym inicjowanie rozwoju gospodarczego w oparciu o innowacyjne projektowanie, budowanie tą drogą przewagi konkurencyjnej regionalnych producentów. Wiąże się z tym wspieranie rozwoju nowych technologii dobrym projektowaniem oraz rozpowszechnianie i wdrażanie tych rozwiązań w praktyce. Organizatorzy podsumowują inicjatywę: jesteśmy przekonani, że działania które podjęliśmy, są czymś wyjątkowym, służą rozwojowi społeczności wrażliwej na piękno otoczenia, poprawiają komfort życia, jak również promują wartościowe użytkowo i estetycznie przedmioty z naszego otoczenia.

Odbiorcami będą mieszkańcy regionu i przyjezdni, producenci zainteresowani usługami projektowymi a także osoby związane ze środowiskiem designerskiem, projektanci, architekci, graficy, fotograficy oraz studenci kierunków artystycznych i projektowych z Polski.

Szczegółowy program wydarzenia jest dostępny na www.czerwiecprojektowy.pl

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA