Meble.com.pl - komfort na miarę

Piękna komoda z drewna marki Wood and Paper. Fot. Targi Kontury

Zbliżają się wrocławskie targi sztuki użytkowej Kontury

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 28 wrz 2015 14:44 (aktualizacja: 28 wrz 2015 14:53)

W sobotę, 3 października, w Browarze Mieszczańskim odbędą się kontury., czyli wrocławskie targi sztuki użytkowej. Swoją obecność zapowiedziało ponad 30 wystawców z całej Polski.

Na targach, pięknym otoczeniu zobaczyć będzie można przedmioty stylowe, a jednocześnie funkcjonalne. Dla niektórych wystawców udział w targach to tylko kilkukilometrowa podróż, inni będą musieli pokonać ich setki i poświęcić godziny na dotarcie do Wrocławia. Z kolei dla odwiedzających targi to nie tylko okazja do zakupu mebli i rękodzieła bezpośrednio od projektantów. Jest to także możliwość interakcji, dyskusji z twórcami, którzy mogą dostarczyć wielu inspiracji.  

Wielu wystawców podkreśla, że działają jako manufaktura, a ich projekty są wykonywane metodą rzemieślniczą, z wykorzystaniem tradycyjnych technik i sprawdzonych materiałów. Wśród producentów są zarówno absolwenci Akademii Sztuk Pięknych, jak i osoby dla których twórczość to szansa na wyrwanie się z korporacyjnego porządku i podjęcie ryzyka stworzenia własnej marki. Dla niektórych kontury. to początek drogi, inni mają za sobą długą przeprawę w branży, gościli na wielu festiwalach i wystawach designu w Polsce i za granicą.

Na targach obecna będzie m.in. lokalna marka Heart of Wood, produkująca meble i akcesoria do wnętrz inspirowane naturą. Bardzo ciekawie zapowiada się stoisko Made by Pets, firmy oferującej komfortowe, współczesne meble dla zwierząt domowych. W stolarni o rodzinnych tradycjach powstają meble, które później należy dopasować do charakteru zwierzaka. Na konturach. nie zabraknie wrocławskiego ENDE ceramics, czyli wyrobów porcelany użytkowej o oryginalnej estetyce, tworzonych przy użyciu luksusowych materiałów. Wielu osobom przypadnie do gustu oferta John Carpenter Industrial, czyli połączenie litego drewna dębowego oraz stali, które to pomagają stworzyć proste i ponadczasowe meble.

W jednej z sal Browaru Mieszczańskiego będzie można zobaczyć prace nagrodzone na 6. edycji ogólnopolskiego konkursu Mazda Design. Prezentowane projekty cechuje przełamywanie konwencji, odwaga i indywidualizm, a więc elementy które są nieodłącznie związane ze współczesnym designem. Dodatkowego klimatu konturom. dodadzą neony pochodzące ze zbiorów wrocławskiej fundacji Neon Side. Świetlne szyldy na pewno znakomicie odnajdą się w przesiąkniętych historią wnętrzach i będą ciekawie kontrastować z nowoczesną stylistyką oferowanych towarów.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA