Meble.com.pl - komfort na miarę

Stolik Teso firmy Molteni. Projekt: Foster + Partners. Fot. Molteni

Zobacz meble zaprojektowane przez słynnego architekta Normana Fostera

  • Autor: mg
  • 20 gru 2017 10:52 (aktualizacja: 20 gru 2017 12:06)

Norman Foster to jeden z gigantów współczesnej architektury, a przy tym niezwykle wszechstronny projektant, który na swoim koncie ma również projekty mebli. Przedstawiamy najciekawsze jego prace zrealizowane dla światowych marek.

Zobacz meble zaprojektowane przez Zahę Hadid

Norman Robert Foster jest brytyjskim architektem, urodzonym 1 czerwca 1935 roku w Manchesterze. Ukończył University of Manchester, a także prestiżowy Uniwersytet Yale w New Haven w USA na Wydziale Architektury i Projektowania Miast. W 1990 roku został uhonorowany nagrodą Miesa van der Rohe, a 9 lat póżniej otrzymał prestiżową Nagrodę Pritzkera. Wśród jego najsłynniejszych prac znajdują się: jeden z największych budynków na świecie (Terminal 3 w Pekinie), najdroższa konstrukcja portu lotniczego (lotnisko na wyspie Chep Lak Kok w Hongkongu), najwyższy na świecie wiadukt (biegnący nad doliną rzeki Tarn we Francji), ale też lotniska z... błota w Rwandzie. 

Norman Foster słynie z bardzo zróżnicowanej działalności. W kręgu jego zainteresowań leżą także meble. Wśród projektów mebli, które powstały w pracowni Foster + Partners, można wymienić między innymi: kolekcję siedzisk przeznaczonych dla rynku kontraktowego "Airline" (1998 r.), zaprojektowanych dla marki Vitra, minimalistyczną sofę "Still" (2006 r., projekt dla firmy Molteni), stylowe fotele i sofy "Foster 502" dla marki Walter Knoll (2011 r.), serię stołów i siedzisk o industrialnych formach "Nomos" dla firmy Tecno.

Norman Foster współpracował również z takimi markami, jak Lumina, Louis Poulsen, Poltrona Frau Group, Steelcase, Emeco, Nemo, FontanaArte oraz  Kundalini.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA