Zestaw wypoczynkowy Richard firmy B&B Italia. Projekt: Antonio Citterio. Fot. B&B Italia

Zestaw wypoczynkowy Richard firmy B&B Italia. Projekt: Antonio Citterio. Fot. B&B Italia

  • Autor: mg
  • 05 sty 2018 08:30 (aktualizacja: 05 sty 2018 09:13)

Zobacz meble zaprojektowane przez słynnego włoskiego designera

Włoski design jest synonimem luksusu i dobrego smaku. Nic dziwnego, że chętnie otaczamy się meblami autorstwa projektantów ze słonecznej Italii. Dlatego tym razem prezentujemy dokonania jednego z najlepszych - słynnego Antonio Citterio.

Choć Antonio Citterio ma już 68 lat, wciąż jest rozpoznawalnym nazwiskiem w świecie międzynarodowego designu. Cóż, talent nie ulega erozji wraz z upływem czasu. Sławę przyniosła mu przede wszystkim współpraca z najwybitniejszymi włoskimi markami, takimi jak Vitra, Kartell czy B&B Italia. Wśród jego klientów znajdują się również marki: Arclinea, Axor-Hansgrohe, Aubrilam, Flexform, Flos, Fusital, Guzzini, Iittala i Maxalto. Wiele jego projektów prezentowanych jest w najsłynniejszych światowych galeriach designu - m.in. MoMA w Nowym Jorku i Centre Georges Pompidou w Paryżu.

Przez wiele lat jego specjalnością była architektura. Zresztą właśnie ten kierunek ukończył na Politechnice w Mediolanie. Zaprojektował m.in. fabrykę Vitry w Niemczech. Dopiero w 1999 roku otworzył własne biuro projektowe - Antonio Citterio and Partners, zajmujące się architekturą, designem i projektowaniem graficznym.

Meble projektowane przez Antonio Citterio są kwintesencją włoskiego stylu - stawiają na nowoczesność (porojektant chętnie sięga po wszelkie nowinki technologiczne) i funkcjonalność wyrażającą się w przyjazności dla użytkownika. Przy tym projektant celowo rezygnuje z niepotrzebnej dekoracyjnoścvi na rzecz spokojnej, a niekiedy nawet wręcz ascetycznej formy. Wśród zaprojektowanych przez niego mebli znaleźć mozna przede wszystkim sofy, fotele i stoły.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce