Łóżko PP-2 marki Pitt-Pollaro. Projekt: Brad Pitt. Fot. Pitt-Pollaro

Łóżko PP-2 marki Pitt-Pollaro. Projekt: Brad Pitt. Fot. Pitt-Pollaro

  • Autor: mg
  • 15 maj 2018 09:32 (aktualizacja: 17 maj 2018 14:09)

Zobaczcie meble zaprojektowane przez hollywoodzkiego supergwiazdora!

Dziesiątki znakomitych ról filmowych i twarz rozpoznawalna na całym świecie... Brad Pitt to jedna z najjaśniej świecących gwiazd Hollywood. Jednak mało kto wie, że spod jego rąk wyszły także interesujące projekty mebli. Zobaczcie najlepsze projekty meblarskie Brada Pitta!

Jak zaczęła się przygoda hollywoodzkiego gwiazdora z meblarskim designem? Otóż w 2008 roku Brad Pitt zamówił niestandardowe biurko w firmie Pollaro Custom Furniture. Osobiście dostarczył mu je Frank Pollaro. Podczas montażu obaj odkryli, że łączy ich pasja projektowania. Frank Pollaro namówił aktora do współpracy. Efektem czteroletniej pracy była kolekcja "Pitt-Pollaro", zaprojektowana przez Brada Pitta i wyprodukowana przez Pollaro Custom Furniture. Wszystkie meble z kolekcji wykonywane są ręcznie i tworzą limitowane edycje, których autentyczność potwierdzają certyfikaty podpisane przez Brada Pitta i Franka Pollaro.

Meblarskie projekty Brada Pitta cechuje wysoka jakość użytych materiałów i oryginalność kształtów. Meble pozbawione są zbędnej dekoracyjności, bazują na niebanalnych pomysłach, czego przykładem są choćby jego stoły, w których minimalistyczny szklany blat zostaje wsparty na finezyjnych, zaskakujących podstawach. Wspólnym mianownikiem wielu projektów są miękkie, opływowe, miłe dla oka linie. Oryginalna forma nie jest jednak sztuką dla sztuki, gdyż meble nie tracą niczego ze swojej funkcjonalności.

 

 

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce