Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolorowe kulki są inspirowane indiańskimi strojami kobiet. Design. Meb Rue Fot. rure.co

Zwariowane, kolorowe kulki projektu Meb Rue

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 03 cze 2014 11:21 (aktualizacja: 12 cze 2014 07:58)

Kolorowe siedziska zaprojektowane przez Meb Rue tworzą wesołą atmosferę. Meble mają także swoją historię i orientalne pochodzenie.

Młoda projektantka z Stambułu. Ukończyła wydział Wzornictwa Przemysłowego Politechniki na Bliskim Wschodzie. Jest liderką Meb Rue Design Studio od 2011 roku, a jej projekty były publikowane oraz wystawiane na całym świecie. W latach 2011 oraz 2013 wygrała konkurs na projekt przemysłowy IMMIB, a także została wyróżniona w 2011 roku przez włoską Domus Academy w konkursie „Fill the Future”.  Obecnie Meb Rue działa pod marką własnej firmy „Rure”, gdzie prezentuje i tworzy nowoczesne elementy meblowe.

Jednym z jej najsłynniejszych projektów są kolorowe siedziska inspirowane tradycyjnymi kostiumami sari, noszonymi przez indiańskie kobiety. Podstawę mebla stworzono z solidnego dębu amerykańskiego, zaś tapicerowane siedzisko jest wykonane na bazie recyklingu, z jedwabiu kostiumów sari pozyskanego w Nepalu. Kolorowe, jedwabne kule zostały wypełnione gąbką, dzięki czemu zapewniają komfort użytkowania. Zaś soczyste kolory materiałów sprawiają, że meble są radosne w odbiorze i jednocześnie bardzo nowoczesne.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA