Meble.com.pl - komfort na miarę

Fotel Allan zainspirowany wzornictwem lat 60-tych. Lekki w formie stelaż fotela oraz podłokietniki ciekawie kontrastują z masywną formą siedziska. Fot. Sits

"Allan" - igranie z grawitacją

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 11 lut 2015 13:19

Niebanalne pomysły prowadzą do powstawania niebanalnych rozwiązań. Oto fotel, który igra z grawitacją, bawi się przestrzenią, a przy tym zapewnia stabilność i komfort użytkowania.

Producent: Sits

Allan marki Sits to przykład prawdziwej sztuki projektowania, gdzie nietuzinkowy design harmonijnie współgra z funkcjonalnością, jaką fotel zawsze prezentować powinien. Tu każdy element dopracowany jest w najmniejszym szczególe, a całościowy efekt widać już na pierwszy rzut oka. Wszystko za sprawą siedziska, które zostało niestandardowo odchylone od osi pionowej tak, że jego tylna część praktycznie styka się z podłożem. Dzięki temu fotel wygląda, jakby zastygł nieruchomo… na chwilę przed upadkiem. To jednak tylko ciekawa iluzja. Cała jego bryła stanowi bowiem wzór idealnie wymierzonych proporcji umożliwiających Allanowi twarde stąpanie po ziemi.

Nad stabilnością fotela czuwają tu dodatkowo, stanowiące przy każdym boku jedność, drewniane nóżki i podłokietniki. To one sprawiają, że podwyższony przód siedziska tworzy z jego obniżonym tyłem tak jednolitą konstrukcję. Zaprojektowany, by intrygować, zadziwiać, inspirować, przyciągać, Allan skutecznie łączy fantazyjność i niesforność współczesnego ducha designu z ogromną precyzją oraz uniwersalnymi wymogami projektowania.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA