Spiek kwarcowy Calce Antracite włoskiej marki Laminam. Fot. Laminam

Spiek kwarcowy Calce Antracite włoskiej marki Laminam. Fot. Laminam

  • Autor: mg
  • 30 paź 2017 13:27 (aktualizacja: 30 paź 2017 14:14)

"Calce Antracite" - subtelne szarości

Spieki kwarcowe "Calce Antracite" to materiały do zadań specjalnych. Mogą zostać wykorzystane do wykonania blatów, ścianek, a nawet wysp kuchennych. Ich zaletą jest wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i zaplamienie.

Producent: Laminam

Spiek kwarcowy "Calce Antracite" włoskiej marki Laminam to szarość, która w zależności od oświetlenia przybiera barwę subtelnej lub nieco mocniejszej szarości. Jego odcień sprawdzi się w połączeniu zarówno z bielonym, jak i postarzanym drewnem, tworząc rustykalny klimat. Dla dodatków w kolorach – tak modnych w ostatnich sezonach – złota lub miedzi będzie stanowił subtelne tło, eksponując ich szykowny charakter. A dzięki połączeniu szarości z bielą można stworzyć nowoczesne wnętrze.

Chociaż spieki kwarcowe znajdą zastosowanie w każdym wnętrzu i pomieszczeniu, to powinny być wykorzystywane zwłaszcza do zadań specjalnych. Wszędzie tam, gdzie narażone będą na wodę, wilgoć, gorące i zimne temperatury. Są więc idealnym rozwiązaniem do kuchni i łazienek. Dzięki swoim właściwościom spiek "Calce Antracite" może być materiałem, którym wykończymy blat, ścianę, a także zaprojektujemy z niego wyspę kuchenną. Spieki kwarcowe są niezwykle odporne, zarówno na uszkodzenia mechaniczne, uderzenia ciężkimi przedmiotami, jak i zarysowania. W strefie zmywania mogą stanowić świetne zabezpieczenie przed wodą, a tam, gdzie gotujemy – przed plamami i zabrudzeniami. Można bezpośrednio na nich przygotowywać potrawy, bez użycia deski do krojenia, ponieważ są bezpieczne w kontakcie z żywnością, nie uwalniają żadnych substancji, a do tego przeciwdziałają rozwojowi pleśni, bakterii i grzybów.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce