Kolekcja Coco firmy Gubi. Projekt: Studio OEO. Fot. Gubi

Kolekcja Coco firmy Gubi. Projekt: Studio OEO. Fot. Gubi

  • Autor: mg
  • 09 marz 2018 16:27 (aktualizacja: 09 marz 2018 16:37)

"Coco" - meble z charakterem

Kolekcja "Coco" to owoc pracy studia OEO z Kopenhagi. Zapoczątkowało ją krzesło ochrzczone imieniem ikony mody. Obecnie seria została poszerzona o krzesło do jadalni, fotel oraz stołek barowy.

Producent: Gubi

Postacią odpowiedzialną za kolekcję "Coco" jest Thomas Lykke. Zanim zaczął swoją przygodę z designem, zdobył wykształcenie jako projektant mody. Jego doświadczenie związane z kreowaniem ubioru znalazło odzwierciedlenie w serii mebli. Sylwetki krzeseł i foteli są niezwykle kobiece – charakteryzują je obłe, miękkie, a zarazem smukłe kształty. Żeński pierwiastek podkreśla także postać patronki. Jej charyzmatyczny charakter udało się Thomasowi Lykke oddać dzięki interesującemu kontrastowi – w swoim projekcie zestawił delikatne linie z industrialnymi i surowymi w formie nogami wykonanymi ze stali.

Kolejną ważną inspiracją w kreacji "Coco" był Bauhaus - kierunek w architekturze i sztuce zapoczątkowany w XX wieku, będący jednym z prądów niemieckiego modernizmu. Jego głównym założeniem było wzajemne przenikanie się sztuki i rzemiosła, projektowanie, w którym forma ma podążać za funkcją. Dlatego założeniem krzeseł i foteli "Coco" jest wygoda z korzystania, jednak nie ustępująca warstwie estetycznej. W efekcie obiekty mają prostą, a zarazem elegancką formę, są przy tym niezwykle komfortowe.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce