Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa w salonie to wyraźny element dekoracyjny. Warto wykończyć ją charakterystyczną tkaniną, np. w czerwonym kolorze. Fot. Agpol

"Yoko" - w stylu z lat 60-tych

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 18 maj 2015 11:49 (aktualizacja: 25 maj 2015 09:00)

W latach 60-tych królowały meble wypoczynkowe o prostych kształtach i symetrycznych konturach, które posiadały obicie z naturalnego materiału, w intensywnym i jednolitym kolorze. Dziś również możemy takie spotkać.

Producent: Agpol

W skład kolekcji Yoko wchodzi kanapa 2- i 3-osobowa, fotel, a także pufa. Zestaw ten to propozycja w stylu lat 60-tych XX wieku, wyróżniająca się lekką linią, także miękkością. Została ona osiągnięta dzięki zastosowaniu w siedziskach sprężyny falistej i specjalnych pianek siedziskowych. Oprócz tego sofy posiadają wysokie, drewniane nogi w kolorze naturalnego buku, co również jest charakterystyczne dla tego okresu. Producent zaleca obicie mebli z kolekcji Yoko tkaninami wełnianymi, z naturalnej bawełny lub przypominającymi filc, dlatego proponuje wykorzystanie tkanin Hamilton lub Alpaca. Opcjonalnie do wykonania tapicerki Yoko wykorzystać można również Amara Mystic, z której można zmywać zabrudzenia używając jedynie wody.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA