Lampa z talerzyków. Fot. Dremel

Lampa z talerzyków. Fot. Dremel

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 19 sty 2017 07:41

Abażur z papierowych talerzyków

Stylowy abażur z … papierowych talerzyków? Z Dremelem wszystko jest możliwe! A wszystko, czego potrzebujesz, to pistolet do klejenia Dremel Glue Gun, przezroczysty klej, talerzyki i kilka dodatkowych akcesoriów

Potrzebne materiały:

- pistolet Dremel® Glue Gun 930

- sztyfty przezroczystego kleju 7 mm GG02

- papierowe talerzyki o średnicy 18 cm, ok. 50 sztuk

Uwaga: obwód talerzyków musi być nieco większy niż wysokość abażuru.

Dodatkowo:

- podstawa lampy stołowej ze szczotkowanego chromu

- klosz w kształcie walca, w kolorze kremowym, wysokość 13 cm x średnica 15 cm

- linijka (najlepiej stalowa)

- ołówek

- nożyczki

- kostka introligatorska lub górna część noża kuchennego

- kokilka lub podobne naczynie

Uwaga: Kokilka służy do umieszczenia na niej klosza podczas klejenia; pomaga w rozmieszczeniu talerzyków wokół klosza na identycznej wysokości. Jeśli wymiary Twojego klosza i talerzyków różnią się od podanych tutaj, wybierz naczynie, które umożliwi centralne rozmieszczenie talerzyków na kloszu ustawionym na kokilce.

Żarówka: Upewnij się, że moc żarówki jest zgodna z zalecaną dla danej podstawy lamp.

Krok 1 Złóż talerzyki papierowe na pół i wygładź zagniecenie. Umieść linijkę równolegle do wgłębienia, w odległości 0,5 cm i zaznacz linię ołówkiem. Trzymając talerzyk złożony, przetnij go nożyczkami wzdłuż zaznaczonej linii.

Krok 2 Połóż przed sobą kolejny talerzyk (środkiem do góry) i umieść na nim wyciętą połówkę, wyrównując ją wzdłuż zaokrąglonej krawędzi. Przyłóż stalową linijkę wzdłuż prostej krawędzi i użyj kostki introligatorskiej do zaznaczenia wgłębienia na całej długości talerzyka. Powtórz czynność po przeciwnej stronie talerzyka, tak aby powstały dwa równoległe do siebie wgłębienia w odległości ok. 1 cm. Złóż talerzyk wzdłuż zagnieceń ku tyłowi i wygładź, aby uzyskać ostry kant.

Krok 3 Włóż sztyft przezroczystego kleju GG02 do pistoletu do klejenia Dremel Glue Gun 930 i ustaw niską temperaturę. Umieść klosz na naczyniu ułożonym spodem do góry. Nałóż klej pośrodku bocznej krawędzi talerzyka o szerokości 1 cm i przyklej go pionowo do powierzchni klosza, tak aby jedna z zagiętych krawędzi znalazła się na równi z pionowym szwem klosza.

Krok 4 Powtarzaj tę czynność, przyklejając kolejne złożone talerzyki tuż obok poprzedniego wokół klosza i upewniając się, że są rozmieszczone równo względem góry i dołu klosza. Gdy cały klosz będzie oklejony talerzykami, można go zamocować do podstawy lampy i wkręcić żarówkę. Twoja lampa jest już gotowa.

WSKAZÓWKA: Można określić przybliżoną liczbą talerzyków potrzebnych do oklejenia klosza, mierząc obwód klosza. 1 cm odpowiada jednemu talerzykowi.

 


WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

    • amanda, 2017-11-20 14:23:06
    U nas tez ta lampka activejeta zdobi i oświetla biurko. W ogóle całe oświetlenie w domu mamy tej firmy , nawet kinkiety w przedpokoju dobrze go oświetlają
    • joa, 2017-03-14 13:21:39
    Moja lampka activejet ma efekt 3D, jest cudna nie zamieniałabym jej nigdy na papierowy abażur

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce