Meble.com.pl - komfort na miarę

Aby odmienić meble, nie trzeba dużych nakładów finansowych. Fot. Hafele

Jak niskim kosztem odmienić meble na wiosnę?

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 15 kwi 2016 13:41

Wiosna budzi się do życia, a razem z nią… nasza chęć na zmiany. Warto je wprowadzić także do mieszkania – oto kilka sposobów na szybkie i proste odświeżenie każdego „M”.

Pozytywne zmiany w mieszkaniu nie muszą oznaczać generalnego remontu. Każdemu wnętrzu można nadać nowe życie w kilku prostych krokach, które pozwolą żyć wygodniej, funkcjonalniej i w nowej aranżacji.

Mały krok do wielkiej wygody

Żywotność prowadnic i zawiasów, szczególnie tych niskiej jakości, nie należy do najdłuższych. A przecież szafki, szuflady i drzwiczki są otwierane i zamykane nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Koszt wymiany okuć nie należy do najwyższych, więc można pomyśleć o modelach z wyższej półki – sprawią, że meble przestaną ciężko chodzić, a korzystanie z nich nie będzie wiązało się z wysiłkiem i niepotrzebnym hałasem. – Zaletą nowoczesnych okuć jest prostota montażu – można je łatwo wymienić przy drobnej pomocy fachowców. Warto zwrócić uwagę na zawiasy z uniwersalnym otworowaniem, które będą pasować do każdej szafki – mówi Jakub Malinowski, ekspert ds. okuć meblowych w firmie Häfele.

Uchwyć swoją wizję

Kolejną drobną zmianą, która pozwoli ujrzeć znane wnętrza w zupełnie nowej aranżacji, jest wymiana uchwytów meblowych. Te drobne elementy mają być nie tylko funkcjonalne, ale też atrakcyjne wizualne – są dodatkami, które decydują o spójności aranżacji. – To świetne akcenty, które powinny być trwałe i wygodne, ale także oryginalne. Mogą się różnić w zależności od pomieszczenia, a odważniejsze osoby powinny też pomyśleć o wyborze uchwytów i klamek na zasadzie stylowego kontrastu – dodaje Jakub Malinowski. Wypolerowane lub matowe, wąskie czy też szerokie, klasyczne lub nowoczesne. Bogaty wybór uchwytów i klamek sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Nastrój się na zmiany

Po bezproblemowej wymianie okuć i uchwytów, możemy nabrać ochoty na kolejne zmiany – na przykład w kwestii oświetlenia wnętrz. Nie trzeba przy tym wzywać elektryka, ani kupować nowych żyrandoli - wystarczy umiejętnie wykorzystać oświetlenie LED, które potrafi odmienić każde pomieszczenie. Jakie są jego główne zalety?

Jest proste w montażu
Łatwo je dopasować do własnych potrzeb
Systemy Plug & Play nie wymagają lutowania, a konfiguracja jest prosta i zajmuje niewiele czasu
Jest energooszczędne
Oświetlenie LED można wykorzystać zarówno do doświetlenia pomieszczeń, wnętrza szaf i szuflad (ułatwia odszukiwanie przedmiotów), czy też jako oświetlenie ekspozycyjne, idealne w przypadku regałów i meblościanek.

Wszystko w porządku

Nieodłącznym elementem tej pory roku są wiosenne porządki – te mogą wręcz nie mieć końca, gdy w domu są dzieci. W ich pokojach bałagan tworzy się szczególnie łatwo. Główną przyczyną jest brak nawyku odkładania rzeczy na miejsce – ten nawyk pomogą wyrobić wkłady sortujące do szuflad. – To proste, a przy tym niebywale funkcjonalne rozwiązanie. Wkłady można zainstalować samodzielnie, dopasowując ilość i wielkość przegród do własnych potrzeb – mówi Jakub Malinowski. Wkłady sprawdzą się także w szufladach kuchennych (przechowywanie sztućców, akcesoriów) jak i sypialni (bielizna, skarpetki, biżuteria).

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA