Meble.com.pl - komfort na miarę

Zestaw mebli (sofa, fotel, stolik kawowy i stołek) z kolekcji Mastholmen (IKEA). Projekt: Nike Karlsson. Fot. IKEA

Jak zadbać o meble ogrodowe po sezonie?

  • Autor: mg
  • 28 wrz 2017 12:33 (aktualizacja: 29 wrz 2017 12:34)

Wilgoć oraz długotrwała ekspozycja na słońce – na działanie tego typu niekorzystnych czynników meble ogrodowe wystawione są praktycznie przez cały okres wiosenno-letni. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o ich odpowiednią konserwację po sezonie. Tikkurila podpowiada, jak skutecznie odświeżyć i zabezpieczyć na zimę leżaki, stoliki, huśtawki oraz inne elementy wyposażenia ogrodu.

Często okazuje się, że drewniane meble ogrodowe po okresie letniego użytkowania blakną, przez co nie prezentują się już tak efektownie jak na początku sezonu. To wpływ działania m.in. promieni słonecznych, które niszczą wierzchnią warstwę drewna. Niestety, chropowata struktura łatwiej ulega zabrudzeniom i jest bardziej podatna na działanie wody. Zanim więc meble schowamy na zimę, warto zadbać o ich renowację i zaimpregnować na przykład lakierobejcą "Tikkurila Valtti Plus Complete". Nie tylko skutecznie ograniczymy wpływ negatywnych czynników na drewno, ale także pozwolimy mu odzyskać swój pierwotny urok. W ten sposób na wiosnę nasze meble znów będą mogły być piękną ozdobą ogrodu.

Skutecznym i popularnym sposobem na ochronę drewna na zimę jest też jego olejowanie. Produkty na bazie naturalnych olejów roślinnych głęboko wnikają w drewno, zabezpieczając je przed brudem i wilgocią. Co ważne, ograniczają też pękanie powierzchni, zapobiegając tym samym powstawaniu nieestetycznych szczelin.

Stosując wodorozcieńczalny olej do drewna, unikamy uciążliwego zapachu w trakcie i po malowaniu. Produkt szybko schnie, a więc skraca się czas pracy. Dodatkowo, ekologiczna receptura produktu jest przyjazna dla zdrowia i środowiska. Warto też pamiętać, by tego typu prace wykonywać, gdy temperatura na zewnątrz przekracza 8°C. Drewno z kolei musi być suche, by wilgoć nie utrudniała wysychania oleju.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA