Meble.com.pl - komfort na miarę

Żywe kolory mebli sprawią, że nie będzie można przejść obok nich obojętnie. To fantastyczny detal zarówno na balkonie, jak i we wnętrzu mieszkania. Fot. Refreshing

Meble na taras. Szybkie odnawianie farbą w sprayu

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 15 lip 2015 08:40 (aktualizacja: 17 lip 2015 11:43)

Klasyczny komplet składanych mebli ogrodowych, zyskał nowe życie dzięki farbom w sprayu. Pomalowane na żywe, letnie kolory, stały się prawdziwą ozdobą balkonu.

Meble, podobnie jak wszystko czego używamy, się starzeje. Traci na wyglądzie i charakterze. Czasem jednak niewielkim wysiłkiem można przywrócić im dawną świetność. Malowanie mebli jest znacznie mniej skomplikowaną sprawą, niż może się wydawać. Jeśli nie masz wiele czasu, możesz sobie tą czynność jeszcze ułatwić. Malowanie farbami akrylowymi przy użyciu pędzla jest czasochłonne i wymaga więcej uwagi, dlatego prostszym zabiegiem będzie wykorzystanie farb w sprayu. 

Do odnowienia starych krzeseł ogrodowych będziesz potrzebować farb w sprayu w wybranym kolorze, papieru ściernego lub szlifierkę oraz biały podkład (nie jest konieczny).

Aby pomalować stare krzesła na nowy kolor, wpierw trzeba je oczyścić. Ze starej farby, jak również z wszelkich zanieczyszczeń. Do tego celu można wykorzystać zwykły arkusz papieru ściernego lub szlifierkę oscylacyjną. Warto wiedzieć, że ten pierwszy sposób dobry jest przy mniejszych powierzchniach lub trudno dostępnych miejscach. Drugi zaś będzie znacznie mniej pracochłonny. Zanim przystąpisz do malowania, warto wykonać próbę koloru. Można pomalować nim małą kartkę i przyłożyć do mebla, w celu sprawdzenia, czy kolor nam w zupełności odpowiada. Jeśli wybrałeś już barwę, przechodzimy do malowania. Krzesła należy umieścić na dużej folii, aby pryskająca farba nie pobrudziła podłoża. Farbę w sprayu nakładamy wolnymi ruchami z odległości wskazanej przez producenta (zapisane na opakowaniu). Warto malować paskami, aby położyć tę samą ilość farby na każdym elemencie mebla. Zanim przystąpisz do nakładania drugiej warstwy, poczekaj aż pierwsza dokładnie wyschnie. Akrylowe farby w sprayu schną niezwykle szybko, dlatego ponowne malowanie możliwe jest po zaledwie dziesięciu minutach. Gotowe meble ustaw w mieszkaniu, pięknie je eksponując.

Wpis powstał we współpracy z blogiem refreszing.blogspot.com

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA