Tikkurila Everal Aqua Matt 10, kolor bialy, Tikkurila Optiva Matt 5, kolor J407 Siesta. Fot. Tikkurila

Tikkurila Everal Aqua Matt 10, kolor bialy, Tikkurila Optiva Matt 5, kolor J407 Siesta. Fot. Tikkurila

  • Autor: Marta Pancewicz
  • 17 paź 2017 12:33 (aktualizacja: 17 paź 2017 14:21)

Meble od nowa. Pomaluj je farbami

Efektowne zmiany w aranżacji wnętrz nie zawsze muszą iść w parze z dużymi kosztami i wymianą całego domowego wyposażenia. Wręcz przeciwnie – wnętrzarska metamorfoza może być na przykład wynikiem odnowienia niemodnych na pierwszy rzut oka czy niczym niewyróżniających się mebli.

Do pomieszczenia o pastelowych ścianach nową energię wniosą meble, które dzięki odpowiednio dobranym kolorom urozmaicą stonowaną stylizację. Nawet z tych skromnych i prostych da się wyczarować cuda - „zwyczajna” komoda w różnych odcieniach zieleni, skomponowanych z kolorem ścian, przyciągnie uwagę swoją oryginalnością. Jeśli pomalujemy ją farbą tablicową Tikkurila Liitu, zyska ona dodatkową funkcjonalność, która pozwoli podkreślić indywidualny styl i rozbudzi kreatywność domowego artysty. 

Miłośnikom rustykalnych klimatów z pewnością spodoba się pomysł na meble wykonane z palet lub drewnianych skrzyń. Pomalowane na biało emalią Tikkurila Everal Aqua Matt 10 będą ciekawą i użyteczną dekoracją wnętrz. Bardziej odważny kolor, np. żółty lub czerwony, sprawi, że staną się designerską perełką każdego pomieszczenia i oddadzą charakter jego użytkowników. 

Niektóre meble, mimo że czas odcisnął na nich swój ślad, wciąż mają w sobie coś, co sprawia, że nie możemy się z nimi rozstać. Ulubione krzesło lub uroczy stolik, pamiętający okres dzieciństwa, dla wielu mogą być ważnymi pamiątkami, które przywołują wspomnienia z przeszłości. Aby meble z dawnych lat wkomponowały się w nową aranżację i były dodatkowo ozdobą współczesnego wnętrza, wystarczy je pomalować wodorozcieńczalną emalią Tikkurila Everal Aqua. Wybranie jasnych, pastelowych kolorów z palety ponad 13 tys. barw sprawi, że pełne lekkości i świeżości zachwycą swoim wyjątkowym wyglądem i będą zachęcać do dalszego użytkowania.

Więcej pomysłów na odnowienie mebli znajdziesz TUTAJ


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce