Kolekcja Monter jest kwintesencją minimalizmu i nowoczesnego, industrialnego designu, który w ostatnim czasie znalazł grono zagorzałych zwolenników. Fot. Morgan & Möller

Kolekcja Monter jest kwintesencją minimalizmu i nowoczesnego, industrialnego designu, który w ostatnim czasie znalazł grono zagorzałych zwolenników. Fot. Morgan & Möller

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 24 paź 2016 11:00

Meble z betonu. Do samodzielnego montażu

Meble z betonu architektonicznego to nowatorski pomysł, który wzbudza zainteresowanie nawet najbardziej wymagających miłośników nowoczesnego designu. Dla lubiących ciekawe rozwiązania aranżacyjne projektanci Morgan & Möller przygotowali niesamowitą serię mebli Monter.

Nazwa kolekcji jest połączeniem angielskiego słowa „montage” (montaż) z końcówką „er”, którą dodaje się przeważnie do nazw zawodów. Wybierając meble z tej kolekcji sami stajemy się „Montażystami”. Każdy model składa się z elementów, które za pomocą śrub i nakrętek motylkowych, samodzielnie można składać i rozkładać. Montaż nie wymaga użycia jakichkolwiek narzędzi - kluczy czy śrubokrętów. Meble z pewnością przypadną do gustu domowym majsterkowiczom i architektom - amatorom.
Stolik kawowy, stół oraz taboret Monter to alternatywa dla klasycznego kompletu mebli z drewna, szkła czy metalu. Niestandardowy charakter betonu architektonicznego czyni kolekcję atrakcyjną dla osób, które cenią oryginalność i nieszablonowość. Całość jest kwintesencją minimalizmu i nowoczesnego, industrialnego designu, który w ostatnim czasie znalazł grono zagorzałych zwolenników.
Morgan & Möller lubi zaskakiwać i łamać konwenanse. Projektanci marki postawili przełamać szarość betonu i urozmaić go kolorem. W portfolio pojawiła się odświeżona kolekcja Monter, w której oprócz naturalnego odcienia betonu pojawia się energiczna, żółta barwa. Stół o nogach w intensywnym kolorze stanowi nietuzinkową i odważną propozycję dla osób, które lubią zabawę kolorem i kombinację styli. Meble Morgan & Möller wykonywane są na zamówienie. Z tego względu możliwe jest stworzenie własnych wariacji kolorystycznych. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia klienta.


WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • Krzysiek, 2016-11-17 11:45:08
    Bardzo ciekawy artykuł, dziękuję za inspiracje. Niestety nie zostało mi już wiele do roboty bo za mnie popracował Betonowywojtek ale z mam jeszcze dwa pokoje do umeblowania i takie taborety będą tam pasować jak ulał. Widzę że ostatnio modna jest stara cegła, trochę nie jestem przekonany co do funkcjonalności tego rozwiązania, nie mniej jednak efekt jest całkiem przyjemny. Pozdrawiam!

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce