Mobilne, lekkie wiertarki znacznie usprawnią pracę podczas skręcania mebli. Fot. Lange Łukaszuk

Mobilne, lekkie wiertarki znacznie usprawnią pracę podczas skręcania mebli. Fot. Lange Łukaszuk

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 25 lip 2017 14:29 (aktualizacja: 25 lip 2017 14:37)

Naprawy mebli. Wybierz lekką wiertarkę

Są lekkie, mobilne, funkcjonalne, a przy tym dysponują solidną mocą. Kompaktowe wiertarki to niezawodne wsparcie tam, gdzie wymagana jest wytrzymałość i precyzja.

Praca z trudnymi materiałami i w miejscu o ograniczonej dostępności wymaga odpowiedniego sprzętu. Ten nie może obciążać pracującego, powinien zapewniać swobodę ruchu i dysponować konkretną mocą. Jak udaje się to pogodzić? Prezentujemy akumulatorowe wiertarko-wkrętarki, które świetnie sprawdzają się podczas skręcaniu mebli oraz drobnych prac remontowych.

Panasonic PA EY 74A2 PN2G

Inżynierowie japońskiej marki postawili sobie cel – stworzyć wyjątkowo lekką, a przy tym oferującą solidną moc mobilną wiertarko-wkrętarkę. Jaki osiągnęli efekt? Model PA EY 74A2 PN2G jest na tyle lekki, że wagi elektronarzędzia (zaledwie 1,8 kg wraz z baterią 3Ah) praktycznie nie odczuwa się przy pracy z ręką w górze. – Ta może się odbywać praktycznie bez przerwy dzięki 2 bateriom Li-Ion w zestawie, które osiągają pełną sprawność już po 40 minutach ładowania – mówi Radosław Koźba, menadżer produktu Lange Łukaszuk. Wiertarko-wkrętarkę wyposażono w 18-pozycyjne sprzęgło
i elektroniczną kontrolę prędkości, która zapewnia maksymalną precyzję wiercenia. Elektronarzędzie doskonale radzi sobie z wierceniem w drewnie (maksymalnie 38 mm średnicy) i metalu (max. 13 mm).

Kress 180 AFB 4,2 SET

Nieco lżejszą, a przy tym niezwykle wygodną i ergonomiczną wiertarko-wkrętarkę oferuje Kress. Model 180 AFB 4,2 SET waży 1,6 kg wraz z akumulatorem. Niemiecki producent oferuje elektronarzędzie z dwoma wymiennymi akumulatorami Li-Ion 4,2 AH (ok. 40% lżejszymi, niż baterie starszej generacji). Akumulator osiąga pełną sprawność po 40 minutach ładowania, a przy tym nie występuje tu zjawisko rozładowania i tzw. efekt pamięci (starsze modele akumulatorów „zapamiętywały”, ile energii zostało zużytej podczas poprzedniego cyklu i w kolejnym oddawały jej dokładnie tyle samo). – Elektronarzędzie zapewnia łagodny start, posiada ochronę przed przegrzaniem i przeładowaniem – mówi Michał Grabowski Z Lange Łukaszuk – Ciekawymi udogodnieniami są też diody w baterii podświetlające miejsce pracy sygnalizujące poziom naładowania. Wiertarko-wkrętarkę Kress wyposażono w system szybkiego demontażu uchwytu wiertarskiego QuiXS, system automatycznej blokady wrzeciona, a także 21-stopniowe ustawienie sprzęgła, co pozwala idealnie dobrać go do wykonywanej pracy. Dodatkowym atutem dla tej wkrętarki jest zastosowanie nasadki kątowej umożliwiającej pracę urządzeniem w miejscach trudnodostępnych.

Wiertarko-szlifierka Proxxon IBS/A

Elektronarzędzie, którego wagi niemal się nie odczuwa? W tej dziedzinie prawdziwe mistrzostwo osiągnął Proxxon i jego wyróżniająca się na tle wcześniej wymienionych modeli wiertarko-szlifierka dedykowana pracom precyzyjnym. Niemiecka firma stworzyła akumulatorowy model IBS/A, który wraz z baterią waży zaledwie 700 gramów. Urządzenie imponuje przy tym wielofunkcyjnością. Służy do wiercenia, frezowania, polerowania, cięcia, grawerowania i czyszczenia, a dzięki specjalnemu uchwytowi może być wykorzystywane tak jako narzędzie ręczne, jak i na stołach. Wyposażone
w akumulator Li-Ion i szybką ładowarkę urządzenie pracuje z prędkością aż 23 000 obrotów na minutę, a elektroniczna kontrola prędkości zapewnia wysoki moment obrotowy nawet przy niskich prędkościach.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce