Meble.com.pl - komfort na miarę

Narożnik Antigua marki Rom dostępny w kilkunastu rozmiarach, a także w skórze naturalnej, tkaninach, jak i połączeniu skóra ekologiczna i tkanina. Fot. Rom

Piękna sofa. Zobacz jak czyścić skórzane meble

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 16 lis 2015 12:10 (aktualizacja: 17 lis 2015 08:49)

Sofa tapicerowana skórą nadaje wnętrzu stylu oraz elegancji. Jednak aby służyła nam przez wiele lat, powinniśmy o nią odpowiednio zadbać.

Do zachowania świetnego wyglądu skórzanych mebli niezbędna jest ich właściwa konserwacja i pielęgnacja. Dzięki niej pozostaną one wizytówką naszego domu przez wiele lat. A my będziemy mogli cieszyć się świetnym wyglądem wnętrza i komfortem wypoczynku. Nieodpowiednie użytkowanie lub nieprawidłowo stosowane środki to najczęstsza przyczyna nieeleganckich plam, bądź zniszczenia materiału. Bez odpowiedniej konserwacji meble już po kilku latach mogą nadawać się do wymiany. 

Do czyszczenia skórzanej sofy nie wystarczy jedynie mokra ściereczka. Najlepiej zaopatrzyć się w specjalne środki i balsamy, które ułatwiają usuwanie wszelkich trudnych do zlikwidowania plam, a jednocześnie zabezpieczając skórę przed zniszczeniem czy wytarciem. Na szczęście ich wybór w sklepach jest bardzo bogaty. Przy ich zakupie zwróćmy uwagę na skład i upewnijmy się, że nie ma w nim rozpuszczalników niszczących powierzchnię mebli. W razie wątpliwości, warto dopytać sprzedawcę w sklepie meblowym, który z pewnością udzieli wszelkich informacji w tym temacie.  

Jeśli planujemy zakup sofy bądź narożnika obitego kolorową skórą, możemy zakupić środek maskujący, zalecany w przypadku odbarwienia powierzchni. Stosowanie specjalnych środków pozwala jednak nie tylko na utrzymanie koloru sofy, ale też na ochronę przed wypłowieniem czy też wytarciem w wyniku intensywnego użytkowania. 

Szczególną uwagę podczas pielęgnacji powinniśmy zwracać na miejsca często używane, czyli siedzenie, oparcie i podłokietniki. Wystarczy, że co kilka miesięcy będziemy aplikować na te części cienką warstwę środka ochronnego. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA