Fot. Bosch

Fot. Bosch

 • Autor: Marta Ustymowicz
 • 09 sty 2017 12:25 (aktualizacja: 09 sty 2017 13:11)

Regał na obuwie sportowe. Łatwo go wykonasz

Regał na buty z elastycznych silikonowych pasków pozwoli zachować porządek i będzie ciekawym elementem dekoracji wnętrza.

Co będzie potrzebne?

 • silikonowe paski lub taśmy rozciągane na długość ok. 90 cm (można je zamówić np. w internecie) z uchwytami do mocowania
 • wkręty i kołki rozporowe
 • ołówek
 • laser krzyżowy Quigo Plus firmy Bosch ze statywem
  i tarczą celowniczą
 • detektor PMD 7 firmy Bosch do wykrywania w ścianie przewodów pod napięciem oraz obiektów metalowych
 • akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa PSB 18 LI-2 Ergonomic firmy Bosch
 • odpowiednie wiertło
 • końcówka wkręcająca

KROK 1
Przed rozpoczęciem prac należy sprawdzić, czy w wybranym miejscu
w ścianie nie znajdują się obiekty metalowe lub przewody pod napięciem. Zrobisz to za pomocą cyfrowego detektora PMD 7 firmy Bosch. Jeśli jego dioda zaświeci się na zielono, możesz rozpocząć wiercenie otworów.

KROK 2
Zaznaczamy miejsca wiercenia otworów dla uchwytów pierwszego z trzech silikonowych pasków. Do rozmieszczenia uchwytów warto wykorzystać laser krzyżowy Quigo Plus firmy Bosch. Zamocuj laser na statywie i wyrównaj jego pozycję, zachowując kąt prosty względem ściany. Środek krzyża laserowego powinien być umieszczony w miejscu, gdzie później znajdzie się lewy koniec górnego uchwytu silikonowego. Skorzystaj z tarczy celowniczej: jeżeli pionowa linia lasera biegnie dokładnie przez jej obydwie czerwone kreski, możemy mieć pewność, że wszystkie odcinki zaznaczone na laserowych osiach mają taką samą długość.

KROK 3
Oznaczenia na poziomej linii laserowej pomogą w ustaleniu odległości pomiędzy otworami mocowań dla pasków. Odsuń Quigo Plus od ściany na tyle, aby pięć oznaczeń na jego poziomej linii odpowiadało 90 cm. Przy pierwszym i piątym znaczniku należy oznaczyć na ścianie miejsce wiercenia.

KROK 4
Przy pomocy akumulatorowej wiertarko-wkrętarki udarowej, np. PSB 18 LI-2 Ergonomic firmy Bosch, wyposażonej
w odpowiednie wiertło, wywierć otwory w zaznaczonych miejscach a następnie umieść w nich kołki rozporowe.

KROK 5
Następnie zamocuj załączone do pasków uchwyty i zawieś na nich paski. Pierwszy poziom jest już gotowy.

KROK 6
Wszystkie trzy silikonowe paski powinny być rozmieszczone w równej odległości od siebie. Skorzystaj z oznaczeń na pionowej linii laserowej i np. ołówkiem zaznacz przy co drugim kreskę, wyznaczając miejsce wiercenia lewych otworów do zamocowania dwóch pozostałych listew.

KROK 7
Teraz kolej na otwory po prawej stronie: obniż laser Quigo Plus na statywie, aby środek obu jego osi znalazł się w miejscu zaznaczonego właśnie lewego otworu do zamocowania środkowego uchwytu.
Następnie postępując tak jak przy pierwszym poziomie regału, wyznacz miejsce wiercenia dla drugiego otworu mocowania każdego silikonowego paska.

Zamocuj paski na uchwytach – Twój modny regał na buty i gazety jest gotowy!


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce