Meble.com.pl - komfort na miarę

Zwycięski projekt "Rotate".

IMS4Young - podsumowanie konkursu

  • Autor: bm
  • 26 gru 2013 15:14 (aktualizacja: 26 gru 2013 15:22)

Model „Rotate” projektu Eweliny Dąbrowskiej i Pauliny Tyszkiewicz zdobył główną nagrodę w konkursie „IMS4Young”. Drugie miejsce zajął komplet mebli wypoczynkowych „Momo”, a trzecie – zestaw „Leaf” do pokoju dziennego.

Zadaniem konkursowym był projekt koncepcyjny sofy lub zestawu mebli skrzyniowych, złożonego z przynajmniej dwóch elementów, np. witryna i kredens. Zgłoszone prace zostały ocenione pod względem wartości projektowych, takich jak oryginalność i nowatorstwo koncepcji, walorów estetycznych, ale też funkcjonalności i przeznaczenia mebla.

Uczestnicy konkursu nadesłali prace o zróżnicowanych koncepcjach projektowych, od form minimalistycznych, poprzez nowoczesne, łączące różne materiały, czy tradycyjne i zachowawcze w założeniach estetycznych. Młodzi projektanci, do których skierowany był konkurs, zgodnie z wymogami organizatorów musieli przewidzieć również możliwość rozbudowania swoich kolekcji o kolejne elementy.

Najwyższą ocenę jury i pierwsze miejsce zdobyła praca „Rotate” Eweliny Dąbrowskiej i Pauliny Tyszkiewicz – mebel typu 2 w 1, łączący funkcje kredensu i witryny. Drugie miejsce zdobył Łukasz Paszkowski za projekt mebli wypoczynkowych „Momo”, charakteryzujący się nowoczesną, minimalistyczną formą,a także możliwością dołączenia do siedziska praktycznych półek. Trzecie miejsce zdobyły Izabela Czado, Marta Grzelak i Edyta Laskowska za zestaw mebli skrzyniowych „Leaf”, w którym uwagę jurorów zwróciło niekonwencjonalne rozwiązanie frontów i modułowość, która czyni mebel praktycznym i funkcjonalnym.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA