Meble.com.pl - komfort na miarę

Biel jest doskonałym pomysłem do małych przestrzeni. Można ją połączyć z czernią w postaci stylowych dodatków. Wówczas sypialnia będzie prezentować się bardzo modnie. Projekt: Małgorzata Mazur. Fot. Bartosz Jarosz

10 inspiracji na sypialnię w czerni i bieli

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 05 wrz 2016 09:16 (aktualizacja: 05 wrz 2016 10:00)

Czerń i biel, mimo swego minimalizmu i dyskrecji, w duecie potrafią kreować wnętrza wyrafinowane, oryginalne i efektowne. Sprawdź jak razem prezentują się w sypialni.

Czarno-białe stylizacje powinny opierać się nie tyle na łączeniu wielu różnorodnych wzorów, co wybieraniu jednokolorowych elementów w kolorze białym lub czarnym. Kompozycje dekoracyjne, dwustronna pościel, ciemne meble w jasnych wnętrzach – to wszystko stanowi wstęp do zgłębienia tajników sztuki dwubarwnych, kontrastujących aranżacji.

Choć najbardziej oczywistym deseniem zestawiającym czerń z bielą jest szachownica, mniej surowy i wystudiowany wystrój uzyskać można, wybierając inne motywy. W ostatnich sezonach niebywałą popularnością cieszy się pepitka oraz tzw. jodełka. Delikatne prążki czy groszki dopełnią wnętrza balansujące na granicy minimalizmu i stylu skandynawskiego.

Dla nich również znajdzie się miejsce w domu zaaranżowanym w kolorach filmowej kliszy. Szczególnie efektownie prezentują się na tkaninach, pod postacią dekoracji okiennych lub narzuty na łóżko. Zarówno poduszki, jak i pościel ze wzorem szachownicy to stylistyczny strzał w dziesiątkę. Ciekawym rozwiązaniem jest także galeria czarno białych zdjęć, powieszonych na ścianie w czarnych i białych ramkach. Bardzo modnym i jednocześnie przytulnym akcentem będzie także czarna półka wypełniona książkami o białych grzbietach lub na odwrót. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA