Meble.com.pl - komfort na miarę

Miękka okładzina ścienna sprawi, że sypialnia będzie bardzo przytulna. Projekt: Małgorzata Muc, Joanna Scott. Fot. Bartosz Jarosz

10 małych sypialni. Zobacz, jak urządzili je inni

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 21 cze 2016 22:20 (aktualizacja: 22 cze 2016 09:45)

Urządzenie małej sypialni wcale nie jest trudne. Zobaczcie, jak z małym metrażem poradzili sobie inni.

Mała sypialnia wydaje się kłopotliwa do urządzenia, jednak niewielka powierzchnia w miejscu, w którym się śpi ma niekiedy więcej zalet, niż wad. W małej sypialni powinno znaleźć się wygodne łóżko, nocne stoliki oraz pojemna szafa. W zasadzie nic więcej nam nie potrzeba.

Aby dobrze się wyspać wystarczy łóżko o powierzchni 140x200 cm. To optymalna wielkość, która zapewni wygodę dla dwóch osób. Dla zaoszczędzenia powierzchni, warto wybrać model łóżka z funkcjonalnym zagłówkiem, np. takim, w którym ukryte są półki na książki czy wbudowane jest oświetlenie.

W małej sypialni nie można zapominać o lustrach. Mogą one optycznie podwoić wielkość pomieszczenia, jednocześnie je także rozjaśnią. Najlepszym sposobem na zastosowanie lustra, będzie szafa z lustrzanymi drzwiami. Ciekawie prezentuje się również lustro zawieszone na ścianie za łóżkiem.

Nie bez znaczenia jest także kolorystyka we wnętrzu. Do małych sypialni warto wybierać kolory jasne, świetliste, a dla nadania aranżacji charakteru, jedynie przełamywać je ciemnymi barwami.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA