Meble.com.pl - komfort na miarę

W tym mieszkaniu jadalnia została umiejscowiona w przejściu pomiędzy kuchnią a salonem. Meble zostały kolorystycznie dopasowane do salonu, a pięknym tłem stała się dla nich także tapeta z motywem brzózek. Projekt Beata Kruszyńska. Fot. Bartosz Jarosz

10 pomysłów na modną jadalnię

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 08 lip 2016 08:38 (aktualizacja: 08 lip 2016 10:19)

Urządzenie jadalni wbrew pozorom nie jest prostą sprawą, szczególnie, jeśli chcemy, aby przestrzeń ta wyróżniała się w domu. Podpowiadamy, jak ciekawie zaaranżować jadalnię.

Jadalnia jest ważnym miejscem w domu. To przy stole najczęściej spędzamy w ciągu dnia dłuższą chwilę razem z rodziną. Ponadto to właśnie przy stole świetnie bawimy się goszcząc przyjaciół. Warto więc przyłożyć więcej uwagi na aranżację tego miejsca.

Planując jadalnię przede wszystkim należy wziąć pod uwagę to, jak długiego stołu potrzebujemy. Jeśli urządzamy w swoim domu przyjęcia, konieczny będzie stół z co najmniej dwu metrowym blatem. Mając do dyspozycji dużą przestrzeń możemy wybrać duży stół nierozkładany, ale jeśli planujemy ustawić go w relatywnie niewielkim salonie, lepszym rozwiązaniem będzie model, który można powiększać według potrzeb.

Nie można zapominać również o krzesłach. Ich estetyka znacznie wpływa na całość aranżacji jadalni. Warto aby były dopasowane stylistycznie do stołu. Stół ze szklanym blatem doskonale komponuje się z krzesłami na metalowych nogach lub z siedziskiem wykonanym z plexi. Jeśli mamy klasyczny, drewniany model stołu, możemy wybrać krzesła tapicerowane, które dodadzą jadalni eleganckiego stylu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA