Meble.com.pl - komfort na miarę

Chcesz do salonu wprowadzić element zaskoczenia? Okrągły stół i dizajnerskie, czarne krzesła sprawdzą się w tej kwestii znakomicie. Projekt: Chantal Springer. Fot. Bartosz Jarosz

12 intrygujących pomysłów na salon z jadalnią

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 21 gru 2015 12:11 (aktualizacja: 22 gru 2015 08:10)

Od pewnego czasu jadalnia zyskuje na znaczeniu w naszych domach. Przestała być miejscem do którego zaglądamy jedynie w czasie rodzinnych uroczystości. Obecnie zajmuje zaszczytne miejsce w centrum salonu.

Stół ustawiony w centralnym punkcie naszego pokoju dziennego to coraz popularniejsze rozwiązanie w mieszkaniach Polaków. Po pierwsze dlatego, iż od pewnego czasu zaczęliśmy doceniać celebrowanie posiłków w rodzinnym gronie, ponadto w małych kuchniach nierzadko brakuje miejsca na stół przy którym można przyjąć większą ilość gości. Dużo lepszym rozwiązaniem jest więc wygospodarowanie nawet małego kącika na stół i krzesła, w pokoju dziennym. 

Aktualnie możemy spotkać aranżacje w których kuchnie otwarte są na salon. Ustawiając stół na granicy obu pomieszczeń wizualnie zaznaczymy symboliczną granicę między tak zupełnie różnymi strefami w mieszkaniu, a jednocześnie sprawimy, że wnętrze nabierze spójnego wyglądu. 

Pomysłów na modną aranżację salonu z jadalnią jest wiele. Stół możemy stylistycznie dopasować do reszty elementów tworzących całość wnętrza, bądź dobrać go na zasadzie kontrastu. Świetnie prezentuje się na przykład stylowy stół oparty na masywnych nogach w nowoczesnym wnętrzu, bądź odwrotnie - minimalistyczny stół z cienkim blatem w salonie utrzymanym w klasycznym klimacie.

Po resztę inspiracji zapraszamy do naszej galerii zdjęć.   

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA