Kuchnia z kolekcji Senso Kitchens. Fot. BRW

  • Autor: bm
  • 19 sty 2018 07:10 (aktualizacja: 22 sty 2018 12:35)

12 najpiękniejszych kolorowych kuchni polskich i zagranicznych!

Kuchnia to miejsce, w którym - obok ponadczasowej bieli - doskonale sprawdzają się żywe kolory. Najczęściej wybieramy czerwienie i błękity, nieco rzadziej odcienie żółci, zieleni czy fioletu. Kolorowa może być cała zabudowa lub tylko jej elementy.

CZYTAJ TEŻ: Kuchenne blaty w kolorach drewna

Zastosowanie nasyconych kolorów w całej zabudowie kuchennej to rozwiązanie zarezerwowane dla odważnych i bezkompromisowych użytkowników, którzy lubią wnętrza dodające energii. Czasem jednak wystarczy tylko jeden element, dzięki któremu wprowadzimy do wnętrza trochę koloru - może to być np. front jednej lub kilku szuflad w komodzie, kolorowy blat stołu albo tylko dolnych szafek w zabudowie. Lubimy też łączenie żywych barw ze stonowanymi odcieniami naturalnego drewna, szarością lub bielą.

Decydując się na kolorową kuchnię powinnyśmy pamiętać o tym, że w otwartych wnętrzach, w których część kuchenna połączona jest z salonem, należy zachować spójność kolorystyczną. Jeśli kuchnia jest utrzymana w odcieniach np. koralowej czerwieni, dobrze byłoby "wyciszyć" ten kolor nieco bardziej stonowanym wystrojem reszty pomieszczenia. Przy czerwieni świetnie sprawdzi się szarość, przy odcieniach niebieskiego - biel. Zieleń będzie się z kolei świetnie komponowała z ciemnym drewnem, a całości niech dopełnią dopasowane do naszych upodobań dodatki i tkaniny.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce