Meble.com.pl - komfort na miarę

Żyrandole wykończone puszysta tkanina lub piórkami są bardzo modne. Nadają wnętrzu lekkości. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz

12 pomysłów na modną aranżację sypialni

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 01 marz 2016 08:30 (aktualizacja: 01 marz 2016 08:41)

Sypialnia powinna być urządzona ładnie i z pomysłem, a także komfortowa w użytkowaniu. Jak ją urządzić? Sprawdźcie pomysły polskich projektantów.

Sypialnia w domach Polaków prezentuje się bardzo ciekawie. Nic dziwnego. To miejsce szczególne, w którym spędzamy dużo czasu. Projektanci przekonują, że warto poświęcić uwagę temu pomieszczeniu. Co aktualnie jest na topie?

Modna sypialnia jest jasna, dobrze doświetlona oraz pełna niebanalnych rozwiązań. Preferujemy kolorystykę stonowaną oraz uniwersalną wzorniczo. Królują barwy ziemi tj. biel, szarości i beże. Pięknie prezentują się zwłaszcza przełamane naturalnym drewnem, ale też detalami surowymi w wyglądzie, tj. cegła czy beton. Mocne barwy stosujemy z umiarem, zazwyczaj pod postacią dodatków. Stonowana w wyrazie aranżacja zapewnia bowiem lepszy odpoczynek i pozwala na wyciszenie po trudach codziennego dnia.

Jeśli chodzi o meble. W domach Polaków najczęściej możemy spotkać meble w drewnianej okleinie oraz łóżka tapicerowane miękką tkaniną. Wnętrza urozmaicają dekoracyjne zagłówki, często rozciągnięte na całą szerokość lub długość ściany. Eleganckim akcentem we wnętrzach sypialni są stoliczki nocne, ustawione po obu stronach łóżka. Zazwyczaj dobieramy je do łóżka, ładnie prezentują się jednak także szafki dobrane na zasadzie kontrastu. 

Atmosferę w sypialni kreuje światło o neutralnym odcieniu. Najczęściej montowane jest nad łóżkiem lub tuż przy nim, dzięki temu dostarcza nam dyskretne światło, gdy lubimy poczytać tuż przed snem. 

Więcej inspiracji w galerii zdjęć. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA