Meble.com.pl - komfort na miarę

Salon z jadalnią jest nowoczesny, ale też nieco loftowy. A to za sprawą gustownych dodatków, które wnoszą do wnętrza nieco pofabrycznego charakteru. Projekt: Marta Kruk. Fot. Bartosz Jarosz

12 pomysłów na stylowy salon z jadalnią

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 13 sty 2016 10:46 (aktualizacja: 25 sty 2016 08:30)

Jadania w salonie to coraz popularniejsze rozwiązanie. Sprawdź jak ją urządzić, aby była ładna i wygodna w użytkowaniu.

Nawet niewielki salon połączony z jadalnią można urządzić ładnie i funkcjonalnie. Wystarczy dobry pomysł i funkcjonalne meble charakteryzujące się ciekawym wzornictwem. Jadalnia urządzona w pokoju dziennym staje się miejscem odświętnym, gdzie możemy wygodnie ugościć rodzinę czy przyjaciół, np. w czasie uroczystego przyjęcia. Warto więc zadbać, aby stół i krzesła w jadalni w salonie były wystarczająco dekoracyjne i pasujące stylem do reszty wnętrza. 

Jeśli kuchnia jest otwarta na salon, jadalnię możemy urządzić na granicy tych dwóch pomieszczeń. Wygodny stół z krzesłami w naturalny sposób wydzieli przestrzeń. Taka rozmieszczenie przestrzeni umożliwi utrzymanie kontaktu wzrokowego z gośćmi lub domownikami, a nieco ukryje na przykład nieporządek w kuchni, który powstał podczas gotowania.

W nowoczesnym salonie ważny jest ład i uporządkowana przestrzeń, dlatego najlepiej postawić na stół wyróżniający się zgrabną formą, np. może to być kwadratowy stolik ze szklanym blatem oparty na metalowej ramie. Jeśli zestawimy go z tapicerowanymi krzesłami, wyglądem zbliżonymi do foteli, aranżacja zyska styl i ciekawy charakter.

Jeśli nasz salon jest niewielki najlepiej jest postawić na czteroosobowy stół z opcją rozkładania. W ten sposób zaoszczędzimy cenne miejsce, a jednocześnie w razie potrzeby ugościmy większą liczbę osób. Inną ciekawą opcją są stoliki w kształcie koła, które nie tylko ładnie się prezentują, ale też są bardzo wygodne w użytkowaniu. Stół w kształcie koła zajmuje wizualnie mniej miejsca niż rozkładany. Możemy go także ustawić na środku pomieszczenia. Zaletą okrągłego stołu jest także brak podziału miejsc, co pozwala zająć dowolną pozycję i swobodnie manewrować krzesłem. 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA