Meble.com.pl - komfort na miarę

Warto wiedzieć, jak zorganizować swoje biurko, aby bez względu na przyjętą estetykę – pełniło swoją funkcję w najlepszy sposób. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz

12 sposobów na biuro w domu

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 11 lut 2016 10:17 (aktualizacja: 12 lut 2016 08:02)

Urządzenie gabinetu czy miejsca do pracy wcale nie wymaga dużego metrażu. Wystarczy odrobina pomysłowości oraz sprytne zagospodarowanie przestrzeni.

W obecnych czasach często jesteśmy zmuszeni do pracy w domu. Aby w pełni i dobrze wykonać swoje obowiązki potrzebny jest cichy i wygodny kącik, gdzie w spokoju szybko dokończymy zaległe obowiązki. Jednak aranżacja biura w domu nie należy do prostych zadań, szczególnie jeśli nasze mieszkanie posiada niewielki metraż. Nie oznacza to jednak, że uzyskanie dodatkowego kącika do pracy jest niemożliwe. Wystarczy przestrzeń podzielić na strefy użytkowe, dobrać funkcjonalne meble oraz zastosować kolorystyczne sztuczki, które wizualnie uporządkują pomieszczenie. 

Ważnym elementem aranżacji domowego biura jest odpowiedni podział przestrzeni, który oddziela strefę pracy od miejsca codziennego odpoczynku i relaksu. Taki rozdział lepiej wpłynie na koncentrację i wydajność pracy. W małym mieszkaniu często nie ma możliwości aranżacji gabinetu w oddzielnym pomieszczeniu, jednak odpowiednia stylizacja z zastosowaniem ścianek działowych pozwoli wyodrębnić funkcjonalny i praktyczny skrawek na biurko oraz regał, np. w sypialni, pokoju dziennym czy przedpokoju.  

Aby zaaranżować kąt do pracy, wystarczy nawet niewielka wnęka, w której możemy ustawić biurko oraz inne biurowe gadżety. Ich półotwarta przestrzeń dyskretnie oddzieli strefę pracy od reszty mieszkania, co może wpłynąć na lepszą koncentrację podczas wykonywania codziennych obowiązków. Warto pamiętać, że biuro powinno uzupełniać aranżację wnętrza i wtapiać się w jego ogólną koncepcję. Spójność można zachować poprzez drobne zabiegi, np. kupując meble w tej samej tonacji kolorystycznej co inne, znajdujące się w pomieszczeniu. 

Sprawdźcie ciekawe pomysły na biuro w domu. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA