Kuchnia Domin ma jasną kolorystykę, nawiązującą do stylizacji skandynawskich. Rozjaśni wnętrze i doda mu blasku. Fot. Black Red White

Kuchnia Domin ma jasną kolorystykę, nawiązującą do stylizacji skandynawskich. Rozjaśni wnętrze i doda mu blasku. Fot. Black Red White

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 10 sty 2017 08:39 (aktualizacja: 10 sty 2017 13:03)

12 sposobów na kuchnię w skandynawskim stylu

Styl skandynawski we wnętrzach bardzo zyskał na popularności. Nic dziwnego. Aranżacja prezentuje się jasno oraz bardzo klimatycznie.

Meble zainspirowane klimatem chłodnej Skandynawii cieszą się dużą uwagą. Kojarzą się z czystością, prostotą i prezentują się bardzo lekko wizualnie. Stylistyka skandynawska we wnętrzu pozwoli złapać głęboki, ożywczy oddech, w spokoju oddać się domowym obowiązkom lub po prostu wypocząć przy stole z filiżanką herbaty.

Skandynawia niezaprzeczalnie kojarzy się z chłodem, to właśnie dlatego wnętrza skandynawskich domów są wizualnie ciepłe i dość przytulne. Wyróżniają je jasne barwy, prostota i uniwersalność. Meble nierzadko wykonane są z naturalnych materiałów. Szafki kuchenne pozbawione są ozdobników szafki, stoły, stoliki kawowe i krzesła mają geometryczne, nieskomplikowane kształty. Niektóre bywają lekko zaokrąglone, nawiązując do trendu organicznego. Na odpornym na użytkowanie blacie gości jasne drewno, o bogatym rysunku i z wyrazistymi sękami. Podłogę zaś zdobią deski, również w kolorze naturalnego drewna lub pokryte olejną, białą farbą. 

Skandynawskie wnętrza możemy zaaranżować na dwa sposoby. Pięknie prezentuje się kuchnia zainspirowana sielskim i bardzo przytulnym klimatem. Wnętrze, w tym przypadku łączy drewno z ludowymi akcentami bądź przecieranymi meblami. Skandynawskie wnętrze z powodzeniem może również nawiązywać do nowoczesnej stylistyki. W tym przypadku meble przeplatają się z dodatkami w klimacie industrialnym. 

Sprawdź piękne aranżacje kuchni w skandynawskim stylu. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce