Meble.com.pl - komfort na miarę

Buty możemy także przechowywać na otwartych półkach. Aby całość nie psuła wygladu wnętrza, na półce należy utrzymywać porządek. Fot. Bellila

12 sposobów na przechowywanie butów

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 21 marz 2016 14:13 (aktualizacja: 23 marz 2016 08:44)

Trudno się powstrzymać przed kupnem kolejnej pary butów. Ale co zrobić, gdy okazji przybywa, a nasza szafa wcale się nie powiększa? Istnieje kilka sposobów.

Na początku warto zastanowić się, z których butów korzystamy częściej, a jakie zakładamy raczej sporadycznie lub tylko w sezonie. Obuwie nienoszone na co dzień, najlepiej zgromadzić w jednym miejscu - np. w pudełkach z tyłu szafy lub na górnych półkach. Z kolei obuwie z którego korzystamy na co dzień lepiej jest przechowywać w miejscu łatwo dostępnym. 

Buty można przechowywać w oryginalnych opakowaniach lub zaopatrzyć się w specjalne pudełka, które są nie tylko estetyczne, ale też bardziej funkcjonalne. W sklepach znajdziemy np. pudełka otwierane z boku, co znacznie ułatwia dostęp do środka. Całkiem sporo miejsca w szafie zaoszczędzimy, decydując się na specjalne wysuwane półki, które dostępne są również w wersji piętrowej. Kozaki i wyższe buty można więc umieścić z przodu, a niższe z tyłu. Dzięki funkcji wysuwania łatwiej dostaniemy się do par schowanych głębiej. Do przechowania butów, wbrew pozorom, doskonale nadaje się też część szafy przeznaczona na ubrania wiszące. Obuwie można ustawić na półce lub schować w pudełkach na dnie, poniżej linii płaszczy czy sukienek.

Spróbujmy jednak poszukać innych, bardziej pomysłowych rozwiązań, dzięki którym przechowamy co najmniej kilka dodatkowych par. Wysokie buty, takie jak kozaki, można powiesić na wieszakach, np. takich z zaciskami na spódnice lub z klipsami. Na drążkach zainstalujmy też specjalne lekkie, materiałowe półki. Można ułożyć na nich pudełka - każda przegródka wyposażona jest w pasek ułatwiający ich wyciąganie.

Źródło: IKEA

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA