Meble.com.pl - komfort na miarę

Jasne wnętrze w stylu loft. Białe meble sprawiają, że jest pełne przestrzeni i wizualnej lekkości. Projekt: Szymon Chudy. Fot. Bartosz Jarosz

15 inspiracji na modny salon

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 21 wrz 2016 09:30 (aktualizacja: 21 wrz 2016 10:41)

Nie masz pomysłu na to jak zaaranżować swój salon? Sprawdź jak urządzają go inni i daj się zainspirować.

Salon to pomieszczenie w którym za dnia przebywamy najczęściej. Warto go więc urządzić tak, aby przebywanie w nim było dla nas prawdziwą przyjemnością. Dobrym pomysłem na aranżację tego wnętrza jest użycie jasnej kolorystyki - dzięki temu czas spędzony w nim z rodziną czy przyjaciółmi będzie kojący i radosny. 

Ważne, aby każdy z domowników czuł się w salonie dobrze. Unikajmy zatem kontrastowych, mocnych zestawień kolorystycznych, a postawmy na delikatne barwy. Idealnie sprawdzą się meble w tak zwanych kolorach ziemi oraz stonowanych, wręcz rozbielonych odcieniach, które pozytywnie wpływają na nastrój, ale także sprzyjają relaksowi.

Jeśli cenimy mocniejsze akcenty, wtedy doskonałym sposobem na ożywienie aranżacji będą kolorowe dodatki pod postacią małych elementów dekoracyjnych, m.in. poduszki na sofie, półki, stolika kawowego czy też obrazów. Aranżując nasz salon, nie wolno nam pominąć oświetlenia. Odpowiedni dobór lamp i ich kolor w dużej mierze wpływa na charakter i wizualne ciepło pomieszczenia. Niezaprzeczalnie najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie mebli z oświetleniem, a także różnego rodzaju lamp wiszących. Najlepszym rozwiązaniem będzie oświetlenie LED lub halogenowe, dające ciepły odcień światła.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA