Meble.com.pl - komfort na miarę

Czerń i biel to bardzo stylowe połączenie kolorów. Aby optycznie nie zmniejszyć małej kuchni, warto wybrać taką kolorystykę w formie połyskujących powierzchni. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz

15 pomysłów na kuchnię. Tylko prawdziwe wnętrza!

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 10 marz 2016 10:15 (aktualizacja: 31 marz 2016 08:17)

Nie wiesz jak urządzić kuchenną przestrzeń? Jaki styl wybrać i jaki rodzaj zabudowy? Zobacz najmodniejsze aranżacje kuchenne z domów Polaków.

Nieustającą popularnością cieszą się kuchnie nowoczesne w jasnych kolorach. Biel, szarości, beże - to kolory, które wybieramy najczęściej. Równie modne są także kuchnie z dekorem drewna. Materiał ten już dawno przestał być kojarzony z klasycznymi, mocno zdobnymi aranżacjami i doskonale odnajduje się również w nowoczesnej stylistyce. 

Modnym rozwiązaniem są białe kuchnie z drewnianym blatem lub w wersji total look, białe fronty szafek połączone z równie białymi blatami z konglomeratu. Rozwiązanie to ma wielu zwolenników, ponieważ tak jasne kuchnie sprawiają, że całe pomieszczenie wydaje się większe i jaśniejsze. To doskonała propozycja do małych kuchni lub takich, w których nie ma okna.

W małych pomieszczeniach popularnością cieszą się zabudowy w kształcie litery L. Dają one swobodę podczas pracy w kuchni i pozwalają funkcjonalnie rozmieścić strefy. Często nawet w niewielkiej kuchnie, gdzie zabudowa przybrała kształt litery L, udaje się wygospodarować miejsce na skromną, ale wygodną jadalnię.

W dużych przestrzeniach nieustannie modne są wyspy. Zapewniają one ogromną swobodę, zaś przeniesienie na wyspę płyty grzewczej bądź zlewu, sprawi, że będzie ona swoistym centrum działania w kuchni. Coraz częściej w dużych, otwartych wnętrzach wyspę przedłuża się o miejsce do spożywania posiłków. Nie koniecznie musi to być oddzielny stół jadalniany, lecz częściej Polacy decydują się na ten sam materiał,  którego zbudowana jest wyspa. Dzięki temu jadalnia z kuchnią są spójne i doskonale się przenikają. 

Zobaczcie, jak ciekawie Polacy urządzają dziś kuchnie. Zdjęcia wyłącznie z prawdziwych mieszkań. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA