Fot. Ballerina

Fot. Ballerina

  • Autor: bm
  • 14 wrz 2017 06:25 (aktualizacja: 15 wrz 2017 09:25)

20 oryginalnych pomysłów na kuchenną wyspę

Masz duże mieszkanie i chcesz je atrakcyjnie urządzić? Lubisz otwarte przestrzenie i dużo miejsca na przygotowywanie potraw? Pomyśl o kuchennej wyspie. Możliwości jest wiele i projektanci mają ciekawe pomysły na wykorzystanie tego rozwiązania. Oto 20 wyjątkowych inspiracji!

KUCHNIA W KOLORACH DREWNA

Podstawową zaletą wyspy kuchennej jest jej funkcjonalność i możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Stąd wyspy, które nie tylko mieszczą płyty grzewcze, piekarniki i inne urządzenia AGD do zabudowy, ale także mogą skrywać niezliczoną ilość półek, szuflad i szafek. Część wyspy można wykorzystać jako stół kuchenny, jest też ona idealnym sposobem na podział funkcjonalny pomieszczenia typu open space.

Wyspa jest elementem jednocześnie dzielącym pomieszczenie na strefy i łączącym go w całość pod względem stylistycznym. Może być też swoistym kontrapunktem dla reszty wnętrza i wyróżniać się na jego tle kolorem, formą lub materiałem, z którego została wykonana. A pod tym względem producenci i projektanci mają wiele pomysłów. Oferują wyspy o nietypowych kształtach, np półokrągłych, wyposażone w liczne półki i łączone z wysokim barem kuchennym. Zdarzają się wyspy wykonane z nietypowych materiałów, np. stali, spieków kwarcowych, kamienia.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce