Meble.com.pl - komfort na miarę

Olivia Soft z zabudową pod sam sufit to jeden z popularniejszych modeli w ofercie KAM. Doskonale prezentuje się w dekorze dąb Saint Tropez. Fot. KAM

4 pomysły na kuchnię z dębowym dekorem drewna

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 13 sty 2017 14:54 (aktualizacja: 13 sty 2017 15:02)

Z mocno zarysowaną strukturą i licznymi wariantami kolorystycznymi dąb może zaczarować aranżację kuchni. Zobacz 4 pomysły na kuchnię z dekorem tego pięknego drewna.

Drewno z „przeszłością”

Prosty i surowy, niczym zwykłe nieobrobione deski – dekor dąb naturalny idealnie naśladuje starą dębinę. Mocno podkreślono w nim wszelkie charakterystyczne dla drewna elementy w postaci dobrze widocznych porów, sęków, przetarć i pęknięć. To dąb, który ma swoją historię i widać po nim efekty upływu czasu. Swoją trójwymiarow, realistyczną strukturą nawiązuje do tradycji i tęsknoty za sielskim życiem. Dekor wręcz „prosi się” o rustykalną oprawę i podkreślenie jego surowego piękna stylizowanymi dodatkami i akcesoriami w klimacie retro - i w takiej właśnie formie jest proponowany klientom.

W promieniach słońca

Lubimy otaczać się tym, co naturalne i dobrze nam znane z przyrody. W tak zaprojektowanym wnętrzu udaje się osiągnąć efekt przytulności i rodzinnego ciepła - wartości coraz bardziej cenione w aranżacji wnętrz. Taki właśnie klimat pozwala stworzyć dąb złocisty. Dekor ma mocno zarysowaną strukturę i wyraźny rysunek drewna. Wraz z dębem złocistym dodatkowo wprowadzimy do naszych kuchni sporo słońca i energii płynącej prosto z natury. Dla tych, którym ciepła, bursztynowa odmiana dębu nie przypadła do gustu, KAM proponuje dekor Saint Tropez. Dąb w tym wariancie wyróżnia się równie mocną, intensywną strukturą, jest jednak utrzymany w nieco chłodniejszej tonacji. Jest bardziej subtelny i delikatny, ale równie doskonale wykreuje przytulne, rodzinne wnętrze.

W nieoczywistej odsłonie

W miejsce słojów – delikatna pasiasta struktura. Dekor dąb highline zaskakuje – nie ma tu pęknięć i zarysowań, jest za to oryginalny rysunek, linearna struktura i elegancka harmonia. Na dekor ten najczęściej decydowali się nabywcy kuchni, którzy z jednej strony chcieli mieć ponadczasowe, zaaranżowane w naturalnym stylu wnętrze, nie do końca jednak przekonywał ich tradycyjny rysunek drewna. Dąb highline doskonale wpisał się w te oczekiwania. Subtelny, pastelowy dekor jest idealnym tłem do mocniejszych i zdecydowanych akcentów kolorystycznych, które nadadzą kuchni bardziej odważnego charakteru.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA